KG tahab staadioni remonti

Kuressaare gümnaasiumi hoolekogu taotleb linnavalitsuselt kooli staadioni renoveerimist.

Hoolekogu esimees Terje Nepper selgitab linnavalitsusele saadetud taotluses, et 1978. aastal rajatud staadion on täielikult amortiseerunud ja vajab kompleksset renoveerimist. “Tegemist on 38 aastat tagasi rajatud muruväljakuga, mis on aja jooksul muutunud auklikuks ja ebatasaseks ning võib kasutamisel õnnetusi põhjustada. Seda ümbritsev asfaltkattega rada on auklik, kus jooksmine võib õpilastele traumasid tekitada,” lisab Nepper. Staadioni renoveerimine on oluline ka ainekava täitmise seisukohast.

Linnavalitsusele saadetud kirjas on viidatud ka staadioni renoveerimise projektile, mis valmis 2012. aastal ja on koolile ka üle antud. Projekti tellis toona kooli juhtkond. Lisaks tavapärastele staadioni juurde kuuluvatele elementidele on projektis ette nähtud ka harjutusvõimalused kohalikele jõustruktuuridele. Nimelt on sinna projekteeritud takistusrada, ronimissein jne.

Kuressaare gümnaasiumi direktor Toomas Takkis ütles Saarte Häälele, et staadioni renoveerimise projekt telliti koostöös toonase linnavalitsusega. “Oleme linnavalitsusele ikka aeg-ajalt meelde tuletanud, et maakonna suurima kooli tuhandel õpilasel puudub nõutav ja nõuetekohane staadion,” lisas ta. “Eks me ole järjekindlad ja anname seni märku, kui töö tehtud saab,” kinnitas Takkis.

Linnavalitsus arutab taotlust järgmise nädala nõupidamisel.

Selgituseks tuleb märkida, et kõnealune staadion ei ole KG kõrval asuv jalgpalli kunstmuruväljak, vaid kivist jooksurajaga staadion, mis jääb koolihoone ja kunstmuruväljaku vahele.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 401 korda, sh täna 1)