Varas viis tuhanded kuuseistikud (1)

Esmaspäeva öösel läksid Laimjala–Valjala maantee äärest kaduma tuhanded kuuseistikud. Taimed olid puntides maanteekraavis ja ootasid istutamist lageraielangile.

Kui istutajad hommikul kohale jõudsid, oli osa 9600 taimest kadunud. Eile pärastlõunaks omanikule infot kadunud taimede kohta laekunud veel polnud.

MTÜ Saaremaa Metsaühing juhatuse liige Mati Schmuul oli kuuldust üllatunud. “Kuuseistikut ei ole kerge müüa ja keegi ei ostaks ka,” arvas ta. “Kuusk vajab konkreetset maad. See ei ole nii, et öösel tuleb plaan ja hakkad istutama. Võib-olla keegi tahtis lihtsalt käkki keerata?” oletas Schmuul. Või siis on läheduses veel mõni teine lank ja istutajad ajasid kotid sassi, kuid see on Schmuuli sõnul siiski vähetõenäoline.

Üks istik maksab 20 senti. Rahalisest kahjust suurem on siiski töö seisma jäämine. Praegu on Saaremaal Schmuuli sõnul kuuseistikutest suur puudus. “Olin taimeaiaga ühenduses ja sain sealt 1500 taime,” rääkis metsamees Saaremaa istikuteturu hetkeseisust.

Mati Schmuuli kinnitusel on metsavargused Saaremaal haruldased. “Eelmisel aastal kadus meil Pihtlast üks koorem, aga see oli puu, selle saad kütteks teha, aga istikud?” oli ta üllatunud.

Kadunud taimede kohta ootab omanik informatsiooni telefonil 52 24 256. Välja on pandud ka vaevatasu.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 401 korda, sh täna 1)