Saarlased ostsid mandri lihatööstuse

Raplamaa pankrotistunud lihatootja AS Rey 300 000 euroga ostnud Saaremaa ettevõtja Avo Maasik kavatseb koostöös Saaremaa seakasvataja Raul Maripuuga Rey lihatööstuse taaskäivitada.

“Eesmärk on Rey uuesti käima saada ja keskenduda sealjuures eelkõige lihatööstusele. Kuigi aeg on seal oma töö teinud ja hooned on kohati amortiseerunud, otsime võimalusi, kuidas need taastada,” ütles Rey uus omanik Maasik BNS-ile.

Maasiku sõnul on tal plaan Rey lihatööstuses tootmine käivitada koostöös OÜ Saaremaa Seakasvatused ja AS-i Valjala Söödatehas omaniku Raul Maripuuga, kellel on seakasvatuse sektoris varasem kogemus. “Sektoris on olukord keeruline, seega võtame rahulikult ja vaatame, kuidas asjad kujunevad,” lisas Maasik.

Avo Maasikule kuulub OÜ Teetormaja, mis osutab interneti püsiühenduse teenust Saare maakonna suuremates asustatud punktides ja nende lähiümbruses. Rey AS-i ostis Teetormaja tütarfirma URRA Assets OÜ. Kohus kuulutas Raplamaal Kehtnas sigu kasvatava ja lihatooteid valmistava Rey AS-i pankroti välja möödunud aasta sügisel. Ettevõte koondas 43 inimest. Ettevõtte tõi pankroti põhjuseks peamiselt Aafrika seakatku tõttu sulgunud eksporditurud.

Algselt püüdis AS-i Rey pankrotihaldur Maie Klemmer ettevõtet müüa 1,2 miljoni euroga, kuid huvipuuduse tõttu tuli hind langetada 300 000 eurole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 640 korda, sh täna 1)