Näitemängupäeva võit läks KG-sse (GALERII) (1)

GRAND PRIX: Kuressaare gümnaasiumi 2.d klassis õppivad Renne-Ly Aaren, Belinda Husen, Kenno Kevin Kaal, Geito Jermolov, Harold Robin Kallas, Kätrin Tamira Kanemägi, Uku Mägi, Markus Naaber, Marelle Lehtjärv, Marleen Lehtjärv, Emma Saar, Emma-Liisa Nellis, Moona Nõmme, Mairon Nõgu, Henri Spitsõn, Tähelill Niit, Raiko Tiirik, Robby Šaukštelis, Mikk Meitern, Taaniel Tiidussalu, Sander Tarkin, Arabella Pastak, Tauri Prostang, Eleriin Raamat ja Rasmus Tõru. Pildil on tagumises reas päeva juhid Rebeca Jürisson ja Karl Kadak ning klassijuhataja Lelet Aavik. KARL-JAKOB TOPLAAN

GRAND PRIX: Kuressaare gümnaasiumi 2.d klassis õppivad Renne-Ly Aaren,
Belinda Husen, Kenno Kevin Kaal, Geito Jermolov, Harold Robin Kallas,
Kätrin Tamira Kanemägi, Uku Mägi, Markus Naaber, Marelle Lehtjärv,
Marleen Lehtjärv, Emma Saar, Emma-Liisa Nellis, Moona Nõmme, Mairon Nõgu, Henri Spitsõn, Tähelill Niit, Raiko Tiirik, Robby Šaukštelis, Mikk Meitern, Taaniel Tiidussalu, Sander Tarkin, Arabella Pastak, Tauri Prostang, Eleriin Raamat ja Rasmus Tõru. Pildil on tagumises reas päeva juhid Rebeca Jürisson ja Karl Kadak ning klassijuhataja Lelet Aavik.
KARL-JAKOB TOPLAAN

Saare maakonna algklasside näitemängupäeva grand prix läks Kuressaare gümnaasiumi 2.d klassile, kes astus üles etendusega “Pangaröövlid”.

KG 2.d klassi klassijuhataja Lelet Aavik ütles, et jäi oma õpilastega väga rahule. Eelmisel aastal nad maakondlikul teatrikonkursil veel ei osalenud. Küll aga on varem osaletud playback’idel ehk jäljendusvaadenditel. Võitjaid ootab 1.–4. klasside teatritruppide festival 29.–30. aprillil Valgas.

Pärast autasustamist jagas žüriiliige Väino Uibo juba ka näpunäiteid Lelet Aavikule vabariiklikuks konkursiks. Saarte Häälele ütles Uibo, et etendus “Pangaröövlid” jäi meelde paljutõotava alguse ja hea looga. “Ma arvan, et teatril on oma reeglid ja neid on hästi palju. Siin oli ehk nendest reeglitest kinnipidamist kõige enam. Kõvasti potentsiaali oli näha,” selgitas Uibo.

Samuti žüriis olnud Maire Sillavee kiitis, et KG 2.d klassi etenduses oli palju karaktereid. “Ei saaks öelda, et teised oleksid kehvad olnud, aga see seltskond hakkas rohkem silma ja jäi meelde,” lisas ta. Sillavee märkis tunnustavalt, et teatrialget võis aga kõigi truppide juures märgata.

Kuressaare Vanalinna kooli huvijuht Piret Seema ütles, et näitemängupäev on maakonna koolidele hea väljund. Ta tõdes, et aastate jooksul on osalejaid siiski vähemaks jäänud. “Ühest väikesest koolist mitu etendust välja tuua on keeruline,” nentis ta, lisades, et igal aastal toimub ju ka põhikoolide teatripäev.

Saare maakonna algklasside näitemängupäevast võttis tänavu osa kaheksa truppi. Päeva juhtisid Vanalinna kooli vilistlased, praegused Saaremaa ühisgümnaasiumi kümnendikud Rebeca Jürisson ja Karl Kadak.


Algklasside näitemängupäeva tulemused

 • Grand prix – KG 2.d kl “Pangaröövlid” (juh Lelet Aavik)
 • Laureaat – Kuressaare Vanalinna kooli 4.b kl “Kullaketrajad” (juh Ene Grass)
 • Laureaat – Muhu PK algklasside näiteringi “Kui levi ei ole?” (juh Anne Auväärt)
 • Eripreemia vanavanemate vaimuvara au sees hoidmise eest – Lümanda PK 4. kl “Ämarikupidamine (juh Külli Lindau ja Karin Pulk)
 • Eripreemia “Õpetlik lugu” – Leisi KK “Kuldkera” (juh Elle Lepp)
 • Eripreemia “Lahedad kollid” – SÜG-i algklasside näiteringi “Koll Kalli” (juh Triin Vallsalu)
 • Eripreemia leidliku lavastusliku lahenduse eest – Tornimäe PK 4. kl “Tantsud Hõbemetsas ehk Läbitallatud tallad” (juh Külli Reinart ja Tiina Sünter)
 • Eripreemia õnnestunud kompositsiooni eest – KG 4.c kl  “Lonkur vanaeit ja tema kolm tütart” (juh Katrin Liiva)
 • Näitlejapreemia – Kristiina Labo (Kuressaare Vanalinna kool)
 • Näitlejapreemia – Rasmus Mäeorg (SÜG)
 • Žürii liikmed: Salme vallateatri juht ja lavastaja ning Eesti harrastusteatrite liidu esindaja Maire Sillavee, näitleja ja lavastaja Väino Uibo, Valjala põhikooli huvijuht ja harrastusnäitleja Anneli Kaljuste, Orissaare gümnaasiumi 9. kl õpilane Toomas Erikso, Vanalinna kooli 9. kl õpilane Laura Priske.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 981 korda, sh täna 1)