Kõlakoda saab uue kuue (1)

Eile puhastasid Saare Ereki töödejuhataja Tarmo Piipuu ning töötajad Silver Paltser ja Raul Kask (ülal) kõlakoja kaart vanast värvist. MAANUS MASING

Eile puhastasid Saare Ereki töödejuhataja Tarmo Piipuu ning töötajad Silver Paltser ja Raul Kask (ülal) kõlakoja kaart vanast värvist.
MAANUS MASING

Remondi käigus eemaldatakse lossipargi kõlakoja roovitus ja vineer ning asendatakse see veekindlaga. Väljavahetamisele lähevad kaks kaare tugiposti ja lava piire. Kogu ehitis saab uue värvikuue. Kõlakoja katusel olev lüüra puhastatakse ja värvitakse.

Kõlakoja korrastamine on osa Kuressaare linna 453. sünnipäeva tähistamisest. 6. mail kell 18 esinevad vastremonditud kõlakojas Vaiko Eplik ja Eliit. Pärast Vallikraavi veeralli lõppu algav kontsert on tasuta, kuulajaid tervitab linnapea ja külalisi ootab sünnipäevatort.

Kõlakoja remondiks sõlmis Kuressaare linnavalitsus eelmisel nädalal lepingu AS-iga Saare Erek. Töö maksumus on koos käibemaksuga 4150 eurot ja valmis peab see olema 4. maiks. Muinsuskaitsega on remont kooskõlastatud.

Lossipargi kõlakoda ehitati 1860. aastal. Parema akustika saamiseks uuendati seda 1884. aastal. Nüüdse ilme sai kõlakoda 1922. aastal arhitekt Jursieni projekti järgi. Kõlakoja-esine purskkaev valmis aastal 1938.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 644 korda, sh täna 1)