Autode müük saarel kogub tuure (1)

HÜBRIID MÜÜB KÜLL: Karol Sule sõnul on nad tänavu müünud kaks uut ökonoomset hübriidi. Taamal Tesman Auto müügi- ja teeninduse konsultant Mart Kesküla. MAANUS MASING

HÜBRIID MÜÜB KÜLL: Karol Sule sõnul on nad tänavu müünud kaks uut ökonoomset hübriidi. Taamal Tesman Auto müügi- ja teeninduse konsultant Mart Kesküla.
MAANUS MASING

Läinud aasta esimeses kvartalis registreeriti Saare maakonnas esmaselt 152 sõiduautot, tänavu samal ajal oli registrisse kantud autosid koguni 181.

Kui vaadata neist eraldi nn uhiuusi sõiduautosid ehk neid, mille väljalaskeaasta on 2016, siis selliseid on saarlased maanteeameti sõidukite registriosakonna peaspetsialisti Aime Parve andmeil soetanud selle aasta kolme esimese kuu jooksul 83. Mullu samal ajal oli sõiduautosid väljalaskeaastaga 2015 registreeritud 66.

Enim on tänavu ostetud uhiuusi Toyotasid – kokku 17. Populaarseim mudel on seejuures olnud Avensis, seda mudelit on eelistanud kuus saarlast. Auriseid on ostetud kolme kuu jooksul neli, Corollasid kaks, samuti kaks RAV 4, kaks Yarist ja üks Land Cruiser 150.

Ootab tõusu

Toyotasid müüva Tesman Auto müügimehe Karol Sule kinnitusel on kõik need 17 Toyotat ostetud tõenäoliselt nende esindusest, sest sama palju autosid nad esimese kvartali jooksul ka müüsid.

Hea müügiedu võib peituda heades kampaaniates. Sulg nentis, et neil on parasjagu jätkuvalt kampaaniad, kus nad pakuvad sõltuvalt mudelist klientidele Toyota liisingu soodsat kampaaniaintressi. Lisaks pakuvad nad koostöös Toyota kindlustusega klientidele kolmeks aastaks fikseeritud hinnaga kaskokindlustuse makset. Kampaanias on ka soodsa hinnaga tehase navigatsiooniseade Toyota Touch 2 GO. “Selle lahenduse suur eelis on, et seadme pilt kuvatakse otse auto multimeediakeskusesse,” selgitas Karol Sulg. Sellega kaob vajadus jälgida navigatsiooniinfot eraldi nutitelefonist või b-grupi juhtme ja iminapaga seadmest. Esimeses kvartalis kehtisid ka otseallahindlused erinevatele mudelitele.

Müüginumbrite osas ootab Tesman Auto väikest tõusu. “Arvame, et kogumüük võiks aasta lõpuks jääda kusagile 60–70 auto juurde,” avaldas Sulg.

Müügimehe sõnul on nad autotööstuses pikalt ees hübriidtehnoloogia arengus. “See on üks põhjus, mis toob meie salongi järjest uusi kliente, kes lähenevad autoostule täiesti uue nurga alt,” märkis Karol Sulg. Inimesed otsivad tema sõnutsi madala kütusekuluga lahendusi, mis oleksid ökoloogiliselt puhtad ja mille ülalpidamise kulud oleksid auto kasutusaastate jooksul madalad. “Toyotal on sellised turvalised ja mugavad lahendused olemas. Ja neid tuleb järjest juurde,” kinnitas ta.

Praegu on Toyotal Baltimaades klientidele bensiini-elektrilahendus pakkuda mudelite Prius, Yaris, Auris ja RAV 4 puhul. Nende mudelite vastu on seejuures väga suur huvi. “Kuni aastani 2015 olime läbi ajaloo alates aastast 2003, kui salong avati, müünud Kuressaares ühe hübriidauto,” tõdes Sulg. Ainuüksi 2016. aasta esimese kolme kuuga müüsid nad aga kaks uut ökonoomset ja keskkonnasõbralikku hübriidautot.

Saarelt mandrile

Aasta lõpus on Tesman Autol hübriidivalikusse lisa tulemas. Müügile saabub crossover Toyota C-HR. Aastal 2017 tuleb aga Euroopas müügile Toyota vesinikauto Mirai. “Olemasolevatest mudelitest tuleb sel aastal Baltikumis müügile uue põlvkonna Toyota Hilux ja Toyota Proace. Uuenduse teeb läbi Corolla,” rääkis Sulg.

Populaarsuselt teisel kohal on tänavu uhiuute autode seas Honda. Erinevaid Hondasid on Saaremaal sel aastal soetatud 15. Saarlaste lemmikmudel on uus H-RV, mida on ostetud kuus. Samuti on populaarne Civic: kolm saarlast on soetanud Civic Toureri, kolm Civic 5DR-i ja kaks tavalise Civicu.

Hondade müügiesinduse ML Autoservice OÜ autode müügikonsultant Siim Albert kinnitas, et kõik need 15 uhiuut Hondat on saarelt ostetud, kuid mõned neist on siit ka mandrile läinud. Aasta algusele andsid tema sõnutsi väga hea hoo Civicute ja CR-V ahvatlevad pakkumised, mis peaksid ühel või teisel moel kestma suve alguseni. “Lisaks jõudsid kohale esimesed sügisel esitletud uued Honda HR-V-d, mis on oma praktilise olemuse ja ohutust pakkuva varustusega suutnud võita inimeste südamed,” märkis ta.

Tuleviku koha pealt on Hondade osas Alberti sõnul tulemas veel nii mõndagi huvitavat. “Kui nüüd sellest tendentsist tulevikku vaadata, siis loodame aasta kokkuvõttes eelmise aasta tulemust korrata.”

Populaarsuselt kolmandal kohal on saarlaste eelistustes Škodad. Erinevaid mudeleid, mille väljalaskeaasta on 2016, on kolme kuu jooksul registrisse kantud kümme. Populaarsemad on seejuures olnud Octavia ja Fabia. Neist esimesi osteti kuus ja teisi kolm, lisaks üks Yeti.


SAARLASTE LEMMIKUD

 • Saare maakonnas esmaselt registreeritud uued sõiduautod 2016. aasta esimeses kvartalis. Väljalaskeaasta 2016.
 1. Toyota 17: Avensis (6), Auris (4), RAV4 (2), Yaris (2), Corolla (2), Land Cruiser 150 (1)
 1. Honda 15: H-RV (6), Civic Tourer (3), Civic 5DR (3), Civic (2), C-RV (1).
 1. Škoda 10: Octavia (6), Fabia (3), Yeti (1)
 1. Hyundai 7: i20 (5), i40 (1), Tucson (1).
 1. Subaru 5: Legacy (3), Forester (2)
 1. Peugeot 4: 2008 (3), 208 (1)
 1. Mitsubishi 4: Outlander
 1. Opel 4: Mokka (3), Insignia Sports Tourer SW (1).
 1. KIA 3: Ceed (1), Optima (1), Sportage (1).
 1. Mercedes-Benz 2: GLE 350 D 4MATIC (1), GL 350 BLUETEC 4MATIC (1)
 1. Suzuki 2: Vitara
 1. Citroën 2: Berlingo
 1. Volvo 1: XC60.
 1. Land Rover 1: Discovery
 1. Audi 1: A1 Sportsback
 1. Fiat Sun Living 1: Lido M 45 SL
 1. BMW 1: X6 XDrive 30D
 1. Jeep 1: Renegade
 1. Volkswagen 1: Multivan

Allikas: maanteeamet

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 594 korda, sh täna 1)