Tullio Liblik kavandab Tuulte Roosi ärikeskust (16)

Merikotka keskuse eskiis OÜ Saarte Investeeringult

Merikotka keskuse eskiis OÜ Saarte Investeeringult

“Me kavatseme enampakkumisel osaleda,” kinnitas Saarte Investeeringu omanik Tullio Liblik. Ta lisas, et ettevõtte visiooni kohaselt kerkiks nimetatud krundile järgneva kahe aasta jooksul kaubanduskeskus, mis ümberkaudsetele elanikele oleks ennekõike toidupood, aga lisaks asuksid seal veel apteek, lillepood, laste sünnipäeva- ja mängukeskus, kohvik ja spordikeskus.

OTSIB PARTNEREID: Tullio Libliku sõnul käivad nii kaubanduspinna kui tervisekeskuse operaatori leidmiseks veel läbirääkimised. TAMBET ALLIK

OTSIB PARTNEREID: Tullio Libliku sõnul käivad nii kaubanduspinna kui tervisekeskuse operaatori leidmiseks veel läbirääkimised.
TAMBET ALLIK

“Tallinnas on spordikeskusi kümneid, Saaremaal on see pool puudu. Täisteenusega kompleksset võimlemissaali täna siin ei eksisteeri,” märkis Liblik, pidades silmas spordisaali, kus on võimalik kasutada teatud minimaalset riistade komplekti ühes korraliku pesemisvõimaluse ja saunakompleksiga.

Jutt käib ühe mandril tegutseva keskuse filiaalist, mille nime Liblik siiski veel avaldada ei soovinud, kuna läbirääkimised käivad mitme võimaliku partneriga. Ka ei olnud ta valmis ütlema kaubanduskeskuse operaatori nime, kuna siingi on läbirääkimised veel pooleli.

Kuressaare linnapea Madis Kallas märkis, et tegu on enampakkumisega, milleks volikogu pole veel luba andnud. „Samas on positiivne, et enampakkumisel on konkreetseid huvilisi ja loodame, et neid on veel,“ sõnas ta ja lisas, et sarnaselt võiks kasutust leida mõni teinegi tühjalt seisev linna kinnistu.

Eskiislahenduse järgi on hoonele juurdepääs nii merepoolselt kui ka parklapoolselt küljelt. Hoone on jagatud kaheks mahuks nii, et läbi maja tekib läbikäik ja hoone sissepääsud paiknevad läbikäigus asuvas klaastamburis.

Funktsionaalselt on mahud jagatud kaheks selliselt, et lääne pool asuvad kaubanduspinnad – kauplus, ladu, kaupluse kontor – ja idapoolses mahus paiknevad kohvik-pagar, laste mängutuba ja spordiklubi.

Hoone on osaliselt ühe-, osaliselt kahekorruseline. Teine korrus tekitatakse sinna, kus see kõrguslikult võimalik on – sinna on viidud kaupluse kontoripinnad, mille merepoolses osas on ka katuseterrass, ning spordiklubi, kust pääseb samuti katuseterrassile. Otse terrassile pääseb ka saunakompleksist.

Kahekorruselise hoone juurde on kavandatud kuni 94 parkimiskohta. Merikotka tänav 1 kinnistu pindala on 8234 ruutmeetrit, krundi sihtotstarve on 90% ulatuses ärimaa ja 10% ulatuses transpordimaa. Hoonestusõiguse tähtaeg on 10 aastat, hoonestusõiguse aastatasu algsuurus on 1,23 eurot ruutmeeter ehk 10 128 eurot kogu kinnistu eest.


Vaidlus kohaliku rahvaga

OÜ Kuressaare Kommunaalprojekt koostas linnavalitsuse tellimusel Merikotka tn 1 detailplaneeringu juba 2006. aasta lõpus, kuid selle kehtestamine võttis kohalike elanike vastuseisu tõttu aega üle poole aasta.

Linnavalitsus tegi kodanike survel planeeringusse muudatusi, vähendades hoonealust pinda ja hoone kõrgust ning laiendades ka teid. Selle tulemusena määrati hoone maksimaalseks kõrguseks 8 meetrit ja pinna suuruseks 2250 ruutmeetrit.

Tuulte Roosi elanikud soovisid krundil näha hoopis laste spordiväljakut ja pelgasid kaubanduskeskusega seoses lisamüra ja õhusaaste tekkimist. Inimesed olid mures ka keskusega kaasneva suurema prügihulga ja prügikastis sorivate inimeste kohaleilmumise pärast.

Planeeringu kehtestamise järel pani linn krundi hoonestusõiguse ja müügi enampakkumisele, kuid oli sunnitud selle 6. novembril 2007 nurjunuks tunnistama, kuna kinnistu omandamiseks ei laekunud ühtegi avaldust.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 272 korda, sh täna 1)