Tiidrek Nurme pääses Rio olümpiale maratoni jooksma (1)

TÖÖ TEHTUD: Treener Harry Lemberg, Leila Luik ja Tiidrek Nurme on pärast jooksu rahulolevad. ERAKOGU

TÖÖ TEHTUD: Treener Harry Lemberg, Leila Luik ja Tiidrek Nurme on pärast jooksu rahulolevad.
ERAKOGU

Tiidrek Nurme läbis pühapäeval Hamburgi maratoni ajaga 2.17.59 ja täitis Rio de Janeiro olümpiamängude normi.

“Rio olümpiale jõudmine on minu jaoks kui unistuse täitumine,” rääkis 24. koha saanud Tiidrek Nurme.

“Olen korra küll olümpial võistelnud, kuid tahan sinna tagasi. Kus mujal oleks parem oma riiki esindada kui maailma suurimal spordiüritusel.”

Tiidrek Nurme ütles, et Hamburgi maratoniks seatud eesmärk oli targalt ja keskendunult võistelda ning selle plaani ta täitis.

“Keskendunud olin kogu distantsi vältel ja langetasin õigeid otsuseid – tarbisin lisa­energiat õigel ajal ja hoidsin sobivat tempot kogu distantsi vältel, jõudu jäi ka lõpukiirenduseks,” selgitas ta.

Nurme sõnul oli edu üks saladusi kahe ebaõnnestunud maratoni vigadest õppimine. Lisaks leidis ta ka sobiva grupi, kus joosta.

Viimased seitse kilomeetrit, mis kujunesid tema võistluse kõige kiiremateks, jooksis saarlane üksinda. Ilm oli sobiv, ainult tuult oli ülemäära.

“Maratonis olen veel noor ja roheline, seega on arenguruumi kõvasti. Küllap oleks saanud täna ka pisut kiiremini joosta, kuid ei tahtnud ülemääraseid riske võtta,” lausus Nurme. Esimest korda osales Tiidrek Nurme olümpiamängudel 2008. aastal Pekingis 1500 m jooksus, kuid tema hinnangul on maraton selle distantsiga võrreldes väga erinev. “Spordiajalugu on näidanud, et ei ole palju jooksjaid, kes on võistelnud olümpiamängude maratonil ja 1500 m distantsil. Kui ma ei eksi, siis ehk ainult kaks inimest: Rod Dixon Uus-Meremaalt ja Luis Feteira Portugalist,” märkis ta.

“Pekingi olümpianormi täitsin viimasel hetkel ja ülinapilt. Nagu minu esimeste maratonide ebaõnnestumised on näidanud, pole ka maratoni teekond normini olnud lihtne. Sisuliselt oli see minu viimane võimalus.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 243 korda, sh täna 1)