Saarlane pälvis etlemises kolm preemiat

Saaremaa ühisgümnaasiumi abiturient Teele Tilts naasis üleriigiliselt vendade Liivide konkursilt kolme preemiaga.

Saaremaad esindanud Tilts, kes kandis laupäeval Tartumaal Alatskivil peetud konkursil ette Juhan Liivi luuletuse “Tali” ja katkendi Viivi Luige raamatust “Varjuteater”, pälvis publikupreemia proosapala esituse eest, Alatskivi keskkooli preemia ja Tartu maavalitsuse väljapandud preemia.

“Viimase preemia saaja otsustas žürii ja kommenteeris, et see läks peapreemiale kõige lähemal olnud etlejale,” ütles Teele juhendaja, Saaremaa ühisgümnaasiumi emakeeleõpetaja Rita Ilves.

28. korda toimunud konkursil osales 21 koolinoort. Žürii välja antud grand prix läks seekord Jõgevamaale.

Teele sõnul olid konkursil esindatud väga erinevad etlemisstiilid. “Kui mina ja veel paar osalejat pidasime oluliseks lihtsust ja siirust, siis paljud olid oma esituses väga emotsionaalsed ja näitlevad,” rääkis Teele Tilts. “Kuna mulle tundus, et žüriile meeldivad pigem need, kes n-ö sõud teevad, siis ma nii suurt tulemust – kolme preemiat – küll ei oodanud.”

Konkursil osalenud said tutvuda Juhan Liivi eluloo ja kodupaigaga ning käisid kirjaniku haual küünlaid süütamas. Traditsiooniliselt loetakse seal koos mälestussambale kirjutatud luuletust “Kui kauaks veel tume ka sinu maa”.

“Südamlikkust lisas kindlasti ka see, et konkursil viibis Jakob Liivi pojatütar,” märkis Rita Ilves. “See konkurss on alati väga südamlik, soe ja hästi korraldatud. Rõõmu tõi kindlasti ka imeilus päikseline päev.”

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 579 korda, sh täna 1)