Saaremaal polnud nädalavahetusel ühtegi kulupõlengut (1)

MAASTIK PÕLEB: viimati toimusid maastikupõlengud eelmisel kolmapäeval Leisi vallas Murika külas ja Muhus Igakülas.  IRINA MÄGI

MAASTIK PÕLEB: viimati toimusid maastikupõlengud eelmisel kolmapäeval Leisi vallas Murika külas ja Muhus Igakülas.
IRINA MÄGI

Saare maakond eristus sel nädalavahetusel selgelt muust Eestist. Nimelt ei toimunud meil ühtegi kulupõlengut.

Samal ajal oli Lääne päästekeskuse tööpiirkonnas kulu- või roopõlengutega seotud väljakutseid kaksteist, millest enamik sai alguse hooletusest lõkketegemisel.

Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuht Kristi Kais tõi välja valiku nädalavahetuse kulupõlengutest: “Ühel juhul tehti lõke otse kulusele pinnale ja edasisi arenguid tulekahju näol ei pidanud kaua ootama. Ka nooremal generatsioonil oli nädalavahetusel vähe tegevust ning ilmselt igavuse peletamiseks tegid poisikesed lõkke võsa vahele. Laupäeval sai kaks inimest kulupõlengu kustutamisel viga, üks põletushaavu ja teine vingumürgituse.”

Kommunikatsioonjuht tuletab inimestele järjekordselt meelde, et lõkketegemine ei ole naljaasi: “Hooletusest võib alguse saada põleng, mis võib hävitada nii teie vara kui ka elu. Järgigem tuleohutusnõudeid ja kui ikka väljas tuul puhub, siis jätke lõkketegemine pigem sinnapaika.”

Kaisi sõnul on sagenenud väljakutsed tahmapõlengutele. “See annab märku, et talvine kütmisperiood on olnud pingeline ja küttesüsteemid vajavad kevadist suurpuhastust. Paneme kõigile südamele, et kütteperioodi ajal on kõigil küttekehade omanikel kohustus tagada oma süsteemide puhtus. Kevadel, kohe pärast kütmisperioodi lõppu, on mõistlik lasta korstnapühkijal oma pliidid, ahjud, korstnad, katlad üle vaadata,” soovitas Kais.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 158 korda, sh täna 1)