Pealinlane Kuressaare taksoturul (6)

Saarte Hääle poole pöördus kuri kodanik, kes juhtis tähelepanu sellele, et Kuressaares on juba pikemat aega tegutsemas Taxify kaudu nn sõidujagamisega tegelev isik, kes sõidab 2012. aasta WV Passatiga.

Teistest Saaremaa taksodest erineb sõiduk ka hinna­klassi poolest: sisseistumine maksab vaid 2.29 ja kilomeetrihind on 0,49 eurot. “Ootaks huviga Kuressaare politsei põhjendust, miks Eestis siiani veel ebaseadusliku tegevuse peatamiseks midagi ette ei võeta,” pahandas kodanik, kelle arvates saab seda autot tellida samuti kui taksot.

Firma Taxify juht Martin Villig selgitas, et mingit linnapiirangut neil pole. “Praegu seadus sõidujagamisteenust ei reguleeri. See on nii ja naa,” möönis Villig, kelle sõnul saab nendega Tallinnas liitunud juht Saaremaal oma rakenduse tööle panna ja kliente teenindada.  “Selleks, et midagi konkreetsemalt öelda, oleks vaja auto numbrit või juhi nime,” lisas ta. Tema teada tuleb lähiajal välja uus seadus, mis olukorda reguleerib.

Villig arvas, et sõidu eest küsitav hind viitab samuti Tallinna juhile. “Mis puudutab hindu, siis need on meie poolt Tallinnas paika pandud. Väiksemas linnas on kilomeetri hind kallim ja sõite vähem, sellest ka kõrgem hind. Suures linnas tuleb päeva lõpuks parem kassa ja sellest ka väiksemad hinnad,” selgitas ta.

Linna pressiesindaja Kristiina Maripuu väitel Kuressaares sellist marki ja väljalaske­aastaga taksot registreeritud ei ole.

Täna riigikogus esimesele lugemisele jõudma pidanud nn sõidujagamise seaduse eelnõu tunnistas justiitsministeerium praagiks.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 243 korda, sh täna 1)