MIS JUHTUS?

Möödunud nädalal tuli politseil liiklusest kõrvaldada ainult üks alkoholi tarvitanud mootorsõidukijuht. Nimelt peatas politsei laupäeval kell 15.57 Kuressaare–Sääre mnt 13. kilomeetril sõiduauto, mida juhtis 53-aastane purjus naine. Juht võeti roolist maha ja alustati kriminaalmenetlust.

“See on üle hulga aja tavapärasest palju väiksem number,” rõõmustas Kuressaare politseijaoskonna patrulltalituse juht Matis Sikk, kuid lisas, et samal ajal aktiviseerusid pisivargad, keda oli nädala jooksul mitu, samuti oli peretülisid.

Purjus poeg märatses

11. aprillil kell 13.37 kutsuti politsei Salme valda, kus teataja poeg oli joobnud päi märatsema kukkunud. Politsei viis mehe arestikambrisse kainenema.

12. aprilli õhtul sai politsei väljakutse Lääne-Saare valda, kus oli puhkenud peretüli, kuna purjus pereisa noris tüli. Seetõttu tuli mees kainenema toimetada.

Muhus tulistati veis surnuks

13. aprilli hommikul teatati, et Muhu vallas on veis maha lastud. Politsei teostas sündmuskoha vaatluse ja fotografeeris. Alustatud on väärteomenetlust.

Samal päeval sai politsei väljakutse Maxima kauplusse, kus 55-aastane naine varastas toidulisandeid. Juhtunu osas on alustatud väärteomenetlust.

Varas vahistati

13. aprilli päeval kell 13.45 vajati politsei abi Kuressaare Kaubaaidas, kus 48-aastane mees varastas alkoholi. “Kuna mees on lähiminevikus korduvalt pannud toime vargusi, siis on tegu süstemaatilisusega ja alustatud on kriminaalmenetlust. Isik peeti kahtlustatavana kinni ja hiljem andis kohus loa mehe vahistamiseks,” ütles Sikk.

Naine mürgeldas

14. aprillil kutsuti politsei Sõmera hooldekodusse, kus märatses 25-aastane naine. Politsei aitas kiirabil naise haiglasse toimetada.

Nädalavahetus Kuressaare baaride ümbruses möödus Madis Siku sõnul suhteliselt rahulikult. “Reede öösel vastu laupäeva oli linna lõbustusasutuste ees paar tõuklemist, mis kakluseks ei arenenud, kuna läheduses olnud politseipatrull või tülinorijate oma sõbrad sekkusid kiiresti,” nentis Sikk.

Mehed möllasid hostelis

Laupäeva hommikul kell 8.02 sai politsei väljakutse ühte Kuressaare hostelisse, kus mehed rikkusid korda. Politsei toimetas küsitlemiseks ja isikute tuvastamiseks jaoskonda kuus meest, kellest üks oli alaealine.

“Paraku tuvastati alaealisel alkoholi tarvitamise tunnused ja alustati väärteomenetlust. Lisaks tuvastati teisel noormehel kiirtestiga narkootiliste ainete tarvitamise tunnused. Selles asjas on määratud ekspertiis ja samuti on algatatud väärteomenetlus,” rääkis Sikk.

Joobnu oli segaduses

16. aprilli õhtul sai politsei väljakutse Kuivastu sadamasse, kus 39-aastane purjus mees ei orienteerunud ajas ega ruumis ning tahtis minna parvlaevale Ionas. Kuna mees võis oma seisundi tõttu olla ohtlik iseendale, toimetas politsei ta kainenema.

Kokku toimetas politsei nädala jooksul arestikambrisse kainenema neli meest.

Mees eksis uksega

17. aprilli varahommikul sai politsei väljakutse Ojassoo tänavale Kuressaare linnas, kus võõras mees lõhkus ukse taga. Politsei tuvastas lõhkujana 41-aastase mehe, kes põhjustas omanikule varalise kahju. Alustatud on väärteomenetlust.

Siku sõnul oli tõenäoliselt tegu eksinud mehega, sest praegustel andmetel puudus tal igasugune põhjus just selle korteri ukse taha minekuks. “Tõenäoliselt oli mees lihtsalt veidi liiga palju alkoholi tarvitanud ja see teda ka eksitas,” lisas Sikk.

Mopeedijuht sõitis ette

Sama päeva õhtul kell 22.01 toimus liiklusõnnetus Kuressaares Tallinna tn 84 maja juures. 16-aastane mopeedijuht Mihkel ei andnud Olerexi tankla parklas tähelepanematusest teed paremalt lähenenud sõiduautole Audi, mida juhtis 29-aastane Remo. Juhid olid kained ja omasid juhtimisõigust.

Mopeedijuht sai kergeid tervisekahjustusi ja toimetati Kuressaare haiglasse. Pärast esmaabi andmist lubati noormees kodusele ravile.

17. aprilli päeval kõrvaldati Mustjala asulas mootorsõiduki juhtimiselt 19-aastane noormees, kellel puudus vastava kategooria juhtimisõigus. Alustatud on väärteomenetlust.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 735 korda, sh täna 1)