Laimjalas parimad hülgekütid

Kalamaja lasketiir avas tänavuse laskevõistluste hooaja läinud laupäeval jahiseltside laskevõistlusega. Esmakordselt tuli jahimeestel võistelda ka hülgelaskmises.

Saarte jahimeeste seltsi koduleht kirjutab, et kui CSP 25 harjutus oli kõigile juba tuttav, siis põdralaskeharjutuse tegi ebaharilikuks see, et jooksva põdra kuju lasksid võistkonna kolm liiget üheaegselt.

Hoopis uus võistlusala oli aga, nagu juba mainitud, 100 meetri kaugusel asuva hülgekuju laskmine lamavas asendis. Jahimeeste seltsi teatel tuleb hülgelaskmist harjutada, sest uus hülgejahihooaeg algas võistluseelsel päeval. Möödunud hooajal ei kütitud ühtegi hüljest, ehk sel aastal õnnestub, märgib selts.

Kuidas aga jahimeestel võistlusel läks? Parim põdralaskmise võistkond oli Sõrve sääre jahiselts 139 punktiga, teine Laimjala jahiselts 138 punktiga ja kolmas Aste jahiselts 134 punktiga.

Hülgeküttimises sai parima tulemuse ehk 35 punkti kirja Laimjala võistkond, teine koht läks 30 punktiga jagamisele Pihtla ja Salme vahel. Individuaalselt oli parim Priit Paomees, kelle tulemus oli maksimaalne ehk 20 punkti.

Sportingus oli 264 punktiga parim Orissaare võistkond, 252 punkti saavutasid Laimjala ja Sõrve sääre selts. Individuaalselt parimad olid aga 96 punkti saanud Argo Saagpakk ja Kaarel Saar.

Kolme ala kokkuvõttes viis võidu koju Laimjala jahiselts, kes kogus 425 punkti. Teiseks tuli 411 punktiga Sõrve sääre jahiselts ja kolmanda koha napsas endale 402 punkti saanud Orissaare.

Teet Peedu Laimjala jahiseltsist tunnistas Saarte Häälele, et Laimjala jahimehed olid võidukad tegelikult juba kolmandat korda järjest. “Kui mõelda, mis meil tugevaim oli, siis ma arvan, et haavliala on meil ikkagi tugevam kui kuuliala,” arutles Peedu.

Tema sõnutsi pelgas ta ise natuke põdralaskmist, hülgelaskmine kukkus tal aga üllatavalt hästi välja. “See oli selline täitsa uus asi, et tuli lihtsalt täpselt lasta seisvat märki, ja see läks hästi,” märkis ta. Ta nentis naljatamisi, et ilmselt võivad Laimjala mehed edaspidi küll hülgejahile minna.

Peedu sõnul toimub jahiseltside laskmisvõistlus igal kevadel. Sealt edasi tulevad aga juba Kalamaja etapivõistlused, kus laskmist on rohkem ja võistlused ise mõnevõrra suuremad.

“Konkurents on aga kogu aeg tihe. Päris ennustada ei oska kunagi, kes ära võidab,” tähendas ta. “Kuigi meie oleme nüüd kolm viimast aastat võitnud..,” muigas Peedu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 567 korda, sh täna 1)