Iiri suursaadik avas ametikoolis Iiri nädala

ÜHEL MEELEL: (Vasakult) Iiri suursaadik Frank Flood, Kuressaare linnapea Madis Kallas ja koolijuht Neeme Rand. LAURI SALUVEER

ÜHEL MEELEL: (Vasakult) Iiri suursaadik Frank Flood, Kuressaare linnapea Madis Kallas ja koolijuht Neeme Rand.
LAURI SALUVEER

Eile algas Kuressaare ametikoolis Iiri nädal, mille avas Iirimaa suursaadik Frank Flood.

 

“Iirimaal on Eestiga palju ühist. Tähtis on, et kaks väikest riiki hoiaksid kokku,” ütles Frank Flood oma tervituskõnes.

Suursaadik avaldas heameelt, et lisaks Iirimaale, USA-le ja paljudele teistele paikadele maailmas tähistatakse sajandi möödumist Iirimaa iseseisvusdeklaratsiooni väljakuulutamisest ka Kuressaares, ning tänas kõiki, kes on Iiri nädala ettevalmistustesse oma panuse andnud.

Avatseremoonial esinesid Iiri-teemalise muusikalise tervitusega kokaõpilane Kai Koovisk, vilistlased Merilyn Sepp ja Richard Toomann ning ametikooli iirlasest õpetaja Ian Erik Pettersson.

Disaini- ja tarkvara arenduse õppijate ühistööna on valminud Iirimaa ajalugu käsitlev veebileht www.irisheesti.ee, mida esitles õpetaja Krister Arder.

Ametikooli disainiõpetaja Merit Karise tutvustas disainiõpilaste tehtud piktogramminäitust “Iiri lood”, mis käsitleb Iiri kultuuripärandit.

Iiri nädal ametikoolis jätkub täna kell 10 konverentsiga “100 aastat Iiri sära!”, kus esinevad Eestis elavad või Eestiga seotud iirlased.

Neljapäeva õhtul korraldatakse ametikooli restoranis Kass Iiri õhtusöök, kus peakokk on Iiri nädalaks Kuressaarde tulnud Robert Hyde. Esmaspäevast neljapäevani on Robert Hyde´i Iiri menüü ka ametikooli restorani buffeelõunatel.

Esmaspäevast kolmapäevani saavad kõik soovijad oma fotosid või fotokollaaže saata fotokonkursile “Iirimaa ja mina”. Fotosid saab üles laadida Facebookis sündmuse “Fotokonkurss “Iirimaa ja mina”” alla.

Iiri nädalat toetavad Pöide Õlu, Saaremaa Vesi, Saare Juust, GoodKaarma, Saku, HML Project Management, Saarte Hääl, Enn Meri, GO-SPA ja Iirimaa suursaatkond Tallinnas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 81 korda, sh täna 1)