Algas Saare maakonna spordistipendiumi konkurss

Saaremaa Saarte mängude assotsiatsioon kuulutab välja Saare maakonna spordistipendiumi konkursi. Konkursi sihtgrupp on Saare maakonnast pärit kuni 25-aastased spordialase tegevusega silma paistnud noored, kes õpivad taotluse esitamise ajal kõrgkoolis.

Stipendiumi suurus on 750 eurot. 2016. aastal antakse välja üks stipendium. Stipendiumiga väärtustatakse noorsportlaste hulgas kõrgharidust ja soovitakse süvendada veendumust, et ka aktiivse sporditegemise kõrvalt on võimalik kõrgharidust omandada.

Sportimise eesmärk ei pea tingimata olema tippsportlaseks saamine. Stipendiumi määramine näitab noortele, et nende kodusaare inimesed ei ole neid unustanud ja on uhked noore sportlase saavutuste-tegemiste üle. Samuti annab stipendium stipendiaadile pisut tuge õpinguteks ja spordialaseks tegevuseks.

Stipendiumi väljaandmise algataja on Saaremaa Saarte mängude assotsiatsioon (SSMA). Stipendiumi eelarve kujuneb läbi maakonna kohalike omavalitsuste ja Eesti Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupi toetuste. Täpsema ülevaate stipendiumist annab Saare maakonna spordistipendiumi statuut 2016, mille leiab Saaremaa spordiliidu kodulehelt www.saaresport.ee .

Kandidaate saavad esitada kõik eraisikud (k.a kandidaadid ise) ja organisatsioonid. Taotluse vorm asub Saaremaa spordiliidu kodulehel www.saaresport.ee ja see tuleb saata märgusõnaga “Spordistipendium” e-aadressil mati.maetalu@kuressaare.ee või paberil aadressil: Kuressaare Spordikeskus, Vallimaa 16A, 93819 Kuressaare.

Kandidaatide esitamise tähtaeg on 6. mai. Lisainfo: tel 52 78 139 või mati.maetalu@kuressaare.ee.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 188 korda, sh täna 1)