Hugo Tang ragistab teleriekraanil ajusid

“MIS? KUS? MILLAL?”: Kõigist saadud auhindadest hindab Hugo Tang enim Kristallöökulli, mille ta sai “Mis? Kus? Millal?” saates, teenides 2015. aasta parima mängija tiitli. MARION PETTAI

“MIS? KUS? MILLAL?”: Kõigist saadud auhindadest hindab Hugo Tang enim Kristallöökulli, mille ta sai “Mis? Kus? Millal?” saates, teenides 2015. aasta parima mängija tiitli.
MARION PETTAI

Kanal 2 saate “Kes? Kus? Millal?” kaudu kuulsaks saanud geoloogiharidusega Hugo Tang veetis oma lapsepõlve Sõmeral ja Kärlal, keskkoolis käis ta aga Kuressaares. Nüüd seob teda kodusaarega vanaemalt päranduseks saadud talu.

Kohtume Hugo ettepanekul Tallinnas keskraamatukogu kohvikus. Millegipärast ootasin, et uksest siseneb smokingus ja kikilipsuga härra. Tegelikult on Hugol seljas kampsun.

Minu hämmelduse peale selgitab ta, et saate salvestamise ajaks toob sponsorfirma neile mõõtude järgi valitud esinemisriided. Mõnel mängijal pidada küll endal noobel esindusrõivas olemas olema.

Lapsepõlv möödus nupumehel Sõmeral

Vestlust alustame nagu ikka lapsepõlvest. “Sündisin sünnitusmajas ja paar aastat pärast seda elas meie pere veel Kuressaares, kuid siis kolisime Kärla kanti Sõmerale,” räägib Hugo Tang. Kooliteed alustas ta Kärlal, aga keskkoolis käis toonases Kingissepas. Tartu ülikoolis õppis Hugo geoloogiat, aga geoloogile tööd Saaremaal ei leidunud, vähemalt tol ajal.

Tuli Tallinna jääda. “Praegu töötan keskkonnauuringute keskuses vanemspetsialistina. Minu töö on proovide võtmine, seired, koostan aruandeid, nii pinnase kui ka vee kohta,” võtab ta oma ameti lühidalt kokku.

Mälumänguga alustas Hugo Tang varakult. “Juba lapsena olin kogu aeg, nina raamatus. Sõmerale oli maha jäänud sõjaväebaasi raamatukogu, kus enamik raamatuid vene keeles. Esimest korda tegime mälumängu vist viiendas klassis ja tuli päris hästi välja,” meenutab ta.

Kogula lennuväli likvideeriti 1961. aastal. Hugo pere kolis sinna kanti elama aasta enne seda. “Olin veidi üle nelja aasta vana, aga see on meeles, et vanavanemate juurde pidime suure ringiga minema, sest lennuväli oli ees, seal Mõnnuste ja Sõmera küla vahel,” räägib Hugo. Tema vanemad olid lennuväebaasis lihtsama töö peal. “Kui tehti aga Sõmera sanatoorium, siis isa hakkas seal elektrikuks ja ema käis õdede koolis, ta töötas õena.”

/—/


HUGO TANG

  • Sündinud 2. aprillil 1956 Kingissepas

Haridus

  • Kärla 8-Klassiline Kool 1963–1971
  • Kingissepa Keskkool 1971–1974
  • Tartu Riiklik Ülikool 1974–1979

Töö

  • Tööstusprojekt, ehitusgeoloog 1979
  • Riiklik Ehitusuuringute Instituut, ehitusgeoloog 1980–1993
  • Keskkonnauuringute Keskus, vanemspetsialist 1993–…

Pere

  • Abielus abikaasa Evega

Pikem lugu ilmus laupäevases Saarte Hääles.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 711 korda, sh täna 1)