Nagasaki väävlivannid ja Tokyo puhkemata kirsiõied

HEAD SÕBRAD: Sedakorda käisid koos reisil (vasakult) Aare Tammesoo, Irena Tammesoo ja Terje Koitla. Tiit Kommel (taga) ootas sõpru juba ees.

HEAD SÕBRAD: Sedakorda käisid koos reisil (vasakult) Aare Tammesoo, Irena Tammesoo ja Terje Koitla. Tiit Kommel (taga) ootas sõpru juba ees.

Tuleb välja, et kübeke enne kevade algust veidi enam kui nädalaks Saaremaalt Jaapanisse põikamine on tõeline elamus. Seda nii maitsete, lõhnade, vaadete kui ka kõige muu kogetu mõttes.

Tegime enne Jaapanisse minekut suhteliselt põhjaliku eeltöö. Ostsime Jaapani raamatu – Japan Travel Guide ehk Jaapani reisijuht – ja lugesime läbi. Seal on piltidel näidatud isegi seda, kuidas pulkadega õigesti süüa, rääkimata kõigest muust.

Nüüd mõtleme, kasvõi Nagasaki osas, et kui ei oleks enne eeltööd teinud, siis poleks me pooli asju teadnud, kuhu minna ja mida teha.

Reis kestis kokku kaheksa päeva koos lendamisega ja lendamiseks kulus kaks päeva. Lendasime Tokyosse, sealt Fukuokasse ja sealt sõitsime bussiga Nagasakisse, kus olime neli ööd, Tokyos kaks.

Nagasaki jaoks oli see neli päeva paras aeg. Jõudsime kõik kohad, mida näha tahtsime, risti-põiki läbi käia. Käisime ka Nagasakist väljas – umbes 100 km kaugusel mäe otsas – Unzenis. Läksime sealsetesse kuumaveebasseinidesse ja see oli super, reisi täielik tipphetk!

Kuumaveeallikad, geisrid, vulkaanid. Ära sai proovitud näiteks geisriauru peal keedetud muna.

Kui bussist väljusime, tundsime, kuidas linn “lõhnas” nagu mädamuna, väävlihaisu oli kõikjal. Aga niimoodi ta seal auras – maa seest immitses lakkamatult auru.

Mehed ja naised eraldi. Alasti

Väävlivannides on vesi kuum. Ei ole soe, on kuum. Sõna otseses mõttes tuline vesi. Vahepeal tuli end külmaveevannis jahutada ja siis jälle kuuma vette.

Pikem kokkuvõte Jaapani reisist ilmus laupäevases Saaret Hääles.

Terje Koitla, Irena Tammesoo, Aare Tammesoo

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 453 korda, sh täna 1)