Pähklas algasid “Lembri Uudu” võtted

ESIMENE VÕTTEPÄEV: Tanel Kadalipp, Eeva Mägi, Herta Pitk, Edina Csüllög, Heiko Sikka ja Kalev Pitk on filmimiseks valmis. MAANUS MASING

ESIMENE VÕTTEPÄEV: Tanel Kadalipp, Eeva Mägi, Herta Pitk, Edina Csüllög, Heiko Sikka ja Kalev Pitk on filmimiseks valmis.
MAANUS MASING

“Stseen üks, kaader üks, duubel üks,” kostis eile Pähkla küla Nurme talu suures toas režissöör Eeva Mägi suust. Alanud olid dokumentaalfilmi “Lembri Uudu” võtted.

Esimesed tegelased, kes kaamera ette astusid, olid Herta ja Kalev Pitk. “Mina poleks üldse nõus olnud, aga Eeva on nii tore inimene, et talle ei saa ära öelda,” rääkis Herta, mis ta filmis osalemisest arvab.

Nii Herta kui ka Kalev tundsid filmi Lembri Uudut hästi. Kalev meenutas, et Uudu käis nii mõnelgi korral neil külas õlut joomas. Hertal oli aga meeles seik rohkem kui 40 aasta tagusest ajast, kui Uudu tõi talle põllu pealt korjatud lilli.

Režissöör Eeva Mägi ise Uudut kohanud ei ole. Legendaarsest Pähkla küla mehest, kes suri enne kolhooside lagunemise perioodi, pajatas Eevale vanaema.

“Ka külavahel on temast kuulda olnud,” lisas Eeva. Traktorist Uudu oli külas tuntud naljamees. Filmis on ta nostalgiline abstraktne tegelane, kes sümboliseerib n-ö vana head aega.

Nimelt kajastab dokumentaalfilm seda, kuidas mõjus kolhooside lagunemine Eesti maaelule. Filmis külastab Uudu vaim kuut talumajapidamist, mille asukad ongi filmi tegelased.

Võtted kestavad Pähklas esmaspäevani. Pooletunnine dokumentaal peaks valmima novembrikuuks ja esilinastuma jaanuaris ETV sarjas “Eesti lood”.

Eeva Mägi selgitas, et igal aastal teatud ajani oodatakse ideid, millest vaid mõned lähevad käiku. Seekord oli ideid Eeva sõnul üle 70, neist 24 pääses teise vooru. Tootmisse läks vaid 12, nende seas siis ka “Lembri Uudu”.

“Öeldi, et see on selle aasta üks huvitavamaid projekte,” lisas Eeva.

“Lembri Uudu” on filmitootmisfirma Alasti Kino toodang. Operaator on Heiko Sikka, helirežissöör Tanel Kadalipp, monteerija Jette-Krõõt Keedus, toimetaja Liis Nimik ja produtsent Ungarist pärit Edina Csüllög. Droonivõtete eest hoolitseb Valmar Voolaid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 936 korda, sh täna 1)