Otsitakse vabatahtlikke seakatku tagajärgede likvideerimiseks                                         

Saaremaa veterinaarkeskus küsib seakatku puhkemise korral omavalitsustelt abiks vabatahtlikke seakatku tagajärgede likvideerimisele.

Veterinaar- ja toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda ütles, et vabatahtlike tööjõudu võib vaja minna haiguspuhangu korral suuremas farmis või kui juhtub korraga mitu haiguspuhangut. Vabatahtlikud saaksid taudipunkti likvideerimisel teha üldisi abitöid. Eelmisel aasta taudikollete likvideerimisel vabatahtlike abi ei kasutatud.

Vabatahtlike vajadus sõltub farmi suurusest ja konkreetsest olukorrast. Ideaalis võiks vabatahtlike nimekirjas olla 30–40 inimest, kes vajadusel oleksid valmis appi tulema, ütles Kalda. Olenevalt tööde iseloomust makstakse vabatahtlikele tasu 10–13 €/tund (bruto).

Saaremaa veterinaarkeskus pöördus võimalike vabatahtlike arvu väljaselgitamiseks viie omavalitsuse poole, kus asuvad maakonna suuremad seafarmid. Praeguse seisuga on Saaremaal üheksa suuremat seafarmi.

Eilse tööpäeva lõpuks olid oma valmisolekust abikäsi saata teatanud Pihtla, Valjala ja Orissaare vald, samuti Kaitseliit. Pihtla abivallavanem Tiit Rettau ütles, et vajadusel on nad koos vallavanem Jüri Saarega valmis appi minema ning küllap on vallas veel teisigi kaasatulijaid. Rettau sõnul tuleks neil tõenäoliselt olla abiks surnud sigade sigalast väljatassimisel ja mahamatmisel.

Veterinaar- ja toiduametil on loomatauditõrje seaduse alusel õigus kaasata loomatauditõrje toimingute tegemisse ka veterinaararste.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 173 korda, sh täna 1)