Kõljala seeniorid tegutsevad õues 

PLATS PUHTAKS: Kõljala külaväljaku korrastamisel on aktsioonis Kevade kultuuriseltsi seeniorrühma liikmed Hilja Maripuu (vasakul) ja Liia Lätt.   MAANUS MASING

PLATS PUHTAKS: Kõljala külaväljaku korrastamisel on aktsioonis Kevade kultuuriseltsi seeniorrühma liikmed Hilja Maripuu (vasakul) ja Liia Lätt.
MAANUS MASING

Kõljala kultuuriseltsi Kevade seenioride rühma liikmed rassisid kolmapäeva ennelõunal külaplatsil. Tavaliselt tegutsevad seltsi penskarite käsitööklubi naised (nii nad ise oma seltskonda kutsuvad) seltsimajas – kes koob kangast, kes punub korvikesi, kes teeb midagi muud.

Nüüd, kui päike juba kõrgemas kaares liigub ja üha soojemalt paistab, otsustasid Kevade naised kevadise koristamispäeva ette võtta. Paari tunniga sai niigi puhas külaväljak veelgi puhtamaks. Lõkkeplatsile kärutati oksaraage ja muud kokkuriisutud ribu-räbu.

Seltsimaja saali olid käsitööklubi nobenäpud üles sättinud näituse. Pilke püüdsid paberist punutud korvikesed, kaunistustega albumid, ilusad kaardid ja väiksemad tarbeesemed.

“Kevadel ja suvel on kõigil oma koduaias palju tegemist. Talvekuudel aga käisid naised seltsimajas koos igal kolmapäeval. Siin on nad käsitöö valdkonnas üht-teist juurdegi õppinud,” andis seltsi esimees Silje Vaik teada.  Kevade seltsi seeniorrühma liikmed aitavad korraldada ka traditsioonilisi Kõljala kevad- ja sügislaatasid. Vanast lasteaiahoonest on saanud seltsile hubane kooskäimise koht. Seltsi liikmed kiitsid maja renoveerimise eest ennekõike oma ühenduse juhte Silje Vaiku ja Veeve Kaasikut.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 227 korda, sh täna 1)