JUHTKIRI: Paberil ja pangas

Viimase veerandsajandi suurima tänavaehitusprojekti elluviimine on lõpuks käeulatuses ja saatus peaks Kuressaare linna vastu olema küll väga kuri, kui ehitustööd mingil põhjusel ei peaks lähikuudel algama.

Kuressaare liikluse peamise tuiksoone, Tallinna tänava uuendamisest ja korralikust väljaehitamisest hakati rääkima enam kui viisteist aastat tagasi. Tõsi, siis oli juttu kogu linna tänavavõrgustiku nüüdisajastamisest, kusjuures katteallikatena viidati muu hulgas Kuressaare Soojuse aktsiatele, mille müügist saadav raha oleks lisatud eurofondidest hangitavale projektirahale. Infrastruktuuri investeeringuteks Kuressaare Soojuse müümine oli päevakorral ka veel aastal 2008, mil ettevõtte aktsiatest loodeti saada praeguses rahas 3–4 miljonit eurot.

Konkreetsemalt peatänavaga tegelenud Jaanus Tamkivi valitsus tegi ka selle ümberehitamisega seotud rahalisi kalkulatsioone, kuid summad osutusid sel ajal linnale üle jõu käivateks. Lisaks liikus tänavaehituse fookus siis pigem kesklinna.

Nüüdseks on Tallinna tänava nüüdisajastamise ettevalmistused lõpuks sealmaal, et lisaks tahtele on olemas ka projektid ja raha ning mõne nädala pärast ehk ka ehitaja. Viimane aeg kihlvedusid sõlmida.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 54 korda, sh täna 1)