Valitsus kiitis heaks suvise lisaparvlaeva (2)

Valitsuskabinet andis eile põhimõttelise heakskiidu mandri ja suursaarte vahelise parvlaevaühenduse lisarahastamiseks sel suvel ligi 900 000 euroga, mis võimaldab lisalaeva rentimist ja ühenduse kvaliteedi tagamist puhkuste kõrghooajal.

“Tegime põhimõttelise otsuse, et riik tellib juurde veovõimsust suursaartega ühenduse pidamiseks. Kümme aastat tagasi sõlmitud leping ei näinud ette reisijate arvu kasvule vastavat veovõimsuse kasvu. Eelmisel suveperioodil kasvas reisijate arv 4 protsenti. Suvisel kõrghooajal on vaja lisavõimsust, et saartele sõitjad ära teenindada,” ütles majandus- ja taristuminister Kristen Michal pressiteates.

“Arutame vedaja ja ettevõtjatega läbi ka teisi võimalusi, kuidas liiklust paremini korraldada, näiteks suurte veoautode ülesõidu nihutamine madalama koormusega reisidele, et vabastada tipptunnil kohti tavareisijatele, sest kindlasti on tipphetkedel rohkem huvilisi, kui kohe veetud saab,” lisas ta.

Majandusministeeriumi ettepaneku kohaselt rendib vedaja täiendavalt reisiparvlaeva perioodiks jaanipäevast kuni augusti teise pooleni. Ionase suuruse lisalaeva rentimine maksab ligikaudu 900 000 eurot, selle raha leiavad MKM ja rahandusministeerium koostöös.

Lisaks andsid MKM ja Tallinna Sadam varasemal kabinetiistungil ülevaate Virtsu–Kuivastu ja Rohuküla–Heltermaa parvlaevaliinil avaliku liiniveoteenuse osutamisest alates 1. oktoobrist 2016.

“Nelja parvlaeva hankimine kahest riigist on kahtlemata suur ettevõtmine ning nagu ka kogemus näitab, võib alati ette tulla üllatusi,” sõnas Michal. “Riskide maandamiseks on TS Laevad tegelenud võimalike varuplaanidega, tagamaks liinivedu ka siis, kui näiteks üks laev ei saa õigeaegselt valmis või tekib muid tõrkeid. Tallinna Sadama juhtkond peab hanke võitu ja head kvaliteeti prioriteediks ning tegutseb aktiivselt, et uue vedaja tulles vastaksid uued laevad ootustele,” lausus minister.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 370 korda, sh täna 1)