Väärikad lõpetasid (FOTOD)

LÕPUAKTUSEL KUURSAALIS: Maie Meiust tunnustab lilleõiega maakonna haridusjuht Raivo Peeters. mAANUS MASING

LÕPUAKTUSEL KUURSAALIS: Maie Meiust tunnustab lilleõiega maakonna haridusjuht Raivo Peeters.
mAANUS MASING

Eile Kuressaare kuursaalis toimunud pidulikul aktusel sai lõputunnistuse 178 väärikate ülikooli õppurit, kes olid kuulanud vähemalt üheksat loengut.

211 inimest oli käinud kaheksas loengus, 56 käisid kohal kõigil kordadel ehk 12 loengus. Lõpetajatest vanim on 1925. aastal sündinud mees, kes on kaasa teinud kõik väärikate ülikooli viis õppeaastat.

Eelmise aasta 8. oktoobril pidas avaloengu Siim Kallas, kes rääkis Euroopa Liidust. Oktoobri teises loengus heitis Tiia Ristolainen Tartu ülikoolist pilgu Eesti surmakultuurile. Novembri alguses kõneles loodusemees Hendrik Relve maailma loodusrahvastest. TLÜ emeriitprofessor Raimo Pullat rääkis salapiirituseveost ning detsembris kõneles Kuressaare linnapea Madis Kallas alkoholismist.

Uus aasta algas arst Viigi Viili loenguga liikumise olulisusest ja keeleteadlane Mati Hint rääkis jaanuaris tänapäeva eesti keelest. Veebruaris jagas hingehoidja Naatan Haamer nõuandeid elukriisidega toimetulekuks ja geograaf Jan Seepter meenutas, et sauna mõju inimesele on tunduvalt suurem, kui me laval istudes arvame.

Märtsis rääkis Muhust pärit professor Raivo Vokk õppuritele tervislikust toitumisest ja presidendi kantselei direktori Alo Heinsalu loeng käsitles valimisi.

TÜ Pärnu kolledži lektori Liina Puusepa märtsi viimasel päeval peetud loengu sisuks oli väärikas vananemine ja head suhted eri põlvkondade vahel.

Väärikate ülikooli eestvedaja Maie Meius kiitis tublisid õppureid. “Usun, et lisaks loengus saadud teadmistele jälgitakse nüüd lektorite väljaütlemisi ja toimetamisi meedias suurema tähelepanuga,” märkis Meius. Järgmiseks õppeaastaks on tal eelkokkulepe sõlmitud kaheksa lektoriga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 217 korda, sh täna 1)