Toivo Vaigu raamat vajab hoogu (2)

“Hooandja” keskkonnas kogutakse 1. maini annetusi Kärlal elava Toivo Vaigu raamatu “Suurvete aegu” väljaandmiseks.

Annetada saab 5, 9, 25 või 50 eurot. Eilseks oli toetajatelt kogunenud 151 eurot. Pehmekaanelise 200-leheküljelise raamatu trükkimine läheb maksma 1350 eurot, millest 250 on juba koos. Katkendeid raamatust on varem järjejutuna ilmunud ka Saarte Hääles.

Vaik kinnitas, et tegu pole niivõrd mälestusteraamatuga, sest selle tegelased on suuresti välja mõeldud. “Eks need sündmused läbi minu pilgu ole kirja pandud ja olustik on vägagi Kärla ümbruse keskne,” arvas Vaik.

Kaheosalise raamatu I osa “Viiekümnendatel sündinud” räägib Vaigu lapsepõlve aegadest eelmise sajandi 50. aas­tate lõpus, 60-ndate alguses. II osa “Inimesed eelmisest sajandist” tegevus jääb sajandivahetuse kanti.

Raamatu kaanel on foto 11 kuu vanusest Toivost ema süles. “Nii palju on see minuga seotud, aga see on ikkagi rohkem ilukirjanduslik raamat,” selgitas Toivo Vaik.

“Väga paks raamat see pole, sest tühja juttu ma sinna panema ei hakanud,” naljatas autor.

  1. aastal osales ta Eesti kirjanike liidu romaanivõistlusel, kuid žürii pidas teost pigem mälestusteraamatuks. Siiski soovitas kaks hindajat tal raamatu trükki anda.

Toimetatud ja küljendatud käsikiri läheb autori kinnitusel trükikotta 2. mail ja esitlusvalmis on raamat kuu lõpus. “Kohta, kus raamatut esitleda, veel välja vaadatud pole. Las ta tuleb enne välja,” arvas Vaik.

Raamatu toimetas ja küljendas Märt Kullo. Kaane kujundas Saarte Hääle kujundaja Liina Õun.

“Suurvete aegu” esimesest osast “Viiekümnendatel sündinud” avaldas 2014. aastal Saarte Hääl katkendeid järjejutuna. Raamatu annab välja kirjastus Ammukaar.

http://www.hooandja.ee/projekt/malestuste-raamatu-suurvete-aegu-trukkimine

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 445 korda, sh täna 1)