Suitsupriid võitsid auhinna

Saare maakonnas pälvis Tervise Arengu Instituudilt ennetusprogrammi “Suitsuprii klass” eduka läbimise eest auhinna Kuressaare gümnaasiumi 6.c klass.

TAI loosis ennetusprogrammi edukalt läbinud klasside vahel välja 18 rahalist preemiat, mida iga klass saab kasutada ühise matka, ekskursiooni, muuseumikülastuse või muu toreda ettevõtmise läbiviimiseks. Preemia suurus on 270 eurot. Samas väärtuses olid ka viie juhuvalikuga väljavalitud klassi preemiad.

Tänavu võisid programmis osalejad lahendada ka kaks vaheülesannet, mis ei olnud küll kohustuslikud, ent andsid lisavõimalusi auhind võita: teha koos Suitsuprii konkursi plakatiga klassipilt ja valmistada tubakavastase sisuga video. Kokku saadeti Tervise Arengu Instituudile 512 fotot-videot.

Vaheülesande võitjad loositi välja märtsi alguses. 270 eurot ühisürituse korraldamiseks sai kolm klassi, nende seas ka Kihelkonna kooli 9. klass.

Kooliõpilastele mõeldud ennetusprogrammi “Suitsuprii klass” lõpetas sel aastal suitsuvabana 768 klassi ehk 84 protsenti kõikidest alustanud klassidest.

Mullu oktoobris liitus TAI korraldatava ennetusprogrammiga 911 põhikooliklassi kokku 209 koolist. Alustanud õpilaste arv oli 15 395.

Instituudi spetsialisti Minni Saapari hinnangul on see väga hea tulemus. “Kuigi tänavu oli programm esimest korda suunatud ainult 4.–9. klassidele, osales selles rohkem klasse ja õpilasi kui varasemalt, mil programmis olid ka gümnaasiumiklassid,” ütles Saapar.

Ka edukalt lõpetanute protsent on jäänud sama kõrgeks – eelmisel aastal jäi suitsupriiks samuti 84 protsenti alustanud klassidest.

Kõige rohkem osales ennetusprogrammis 5.–7. klasse, kes moodustasid osalejatest 69 protsenti.

Eestis 14. korda läbi viidud ennetusprogrammi eesmärk on toetada tubakavaba elustiili ja tunnustada mittesuitsetamist. Programmis osalevad õpilased on oma allkirjaga lubanud jääda vähemalt kogu programmi perioodiks, oktoobrist aprillini, tubakavabaks. Lisaks suitsetamisele ei tohi õpilased tarvitada ka suitsuvabu tubakatooteid ega suitsetada vesipiipu või e-sigaretti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 204 korda, sh täna 1)