Saarlastel vähendati hülgejahikvooti

Ligemale poole sajandi pikkuse pausi järel eelmisel aastal uuesti alanud hallhülgejahil nullipoisteks jäänud saarlaste hülgeküttimise kvooti vähendati.                   

Saaremaa jahindusnõukogu ettepaneku kohaselt on saarlastel lubatud homme algaval hülgejahi hooajal lasta 13 looma, mida on kuue võrra vähem kui eelmisel aastal. Eestis tervikuna vähenes hülgekvoot 53 loomalt 42 loomale.

Keskkonnaameti jahinduse peaspetsialisti Jaan Ärmuse sõnul väheneb Liivi lahe piirkonna kvoot sel aastal 33 hülgelt 30 peale, millest 10 on lubatud küttida saarlastel ja 20 Pärnumaa jahimeestel.

Saarte põhja- ja läänerannikul tohib sel aastal küttida mulluse kaheksa hülge asemel kuus hüljest, mis jagunevad võrdselt Saare- ja Hiiumaa vahel. Möödunud aastal kütiti Eestis 10 hüljest, neist üheksa Kihnus ja üks Hiiumaal. Saarlastel jäid möödunud hooajal hülged küttimata, mis Ärmuse hinnangul viitab hülgeküttimise traditsiooni kadumisele Saaremaa jahimeeste hulgas.

Hallhülge jahiperiood algab 15. aprillil, mil emahülged on lõpetanud poegade imetamise, ja kestab 31. detsembrini. Küttimisvõimaluse saavad kõik merega piirnevad jahipiirkonnad, kus jaht on lubatud.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 233 korda, sh täna 1)