Saaremaal saab valida, kas tilliga või tillita (6)

Sel nädalal tähistatakse Eestis juba mitmendat aastat võrdse palga nädalat. Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon (EENA) korraldas sel puhul taas meeleoluka aktsiooni “Tilliga ja tillita”.

Kuni reedeni pakutakse söögikohtades üle Eesti tilliga ja tillita sööke erineva hinnaga. Tilliga eine on 28,3% kallim kui samasugune eine ilma tillita. Sõnamängu ja huumori abil viidatakse seeläbi, et Eestis on meeste ja naiste palkade lõhe 28,3%.

grete_pastak-2Saare maakonnas löövad kampaanias assotsiatsiooni andmeil kaasa Arensburgi restoran, Saaremaa Veski ja Arensburgi sohvabaar Muusa. Arensburg OÜ müügi- ja turundusjuhi Grete Pastaku (pildil) sõnul on nad koostanud spetsiaalse erimenüü “Tilliga ja tillita road”. Samuti saatis EENA neile infomaterjalid klientide jaoks, valgustamaks palgalõhe probleemi. “Toidud on erinevate hindadega, võrreldes tillita toiduga on tilliga toit 28,3% kallim. Nii nagu Eestis praegu palgalõhegi,” märkis Pastak.

Tema sõnutsi tunnevad kliendid teema vastu huvi ja kipuvad muigama, aga uurivad siiski lähemalt. Pastaku sõnul peavad nad oluliseks igal aastal “Tilliga ja tillita” kampaanias kaasa lüüa. “Ikka selleks, et oma väheste võimaluste ja eeskujuga valgustada ühiskonna valupunkte,” selgitas ta.

Eestis tähistati võrdse palga päeva eile, sest just eilseks, 13. aprilliks olid naised teeninud sama keskmise palga, mille mehed teenisid möödunud aasta 31. detsembriks. Teisisõnu on naised teinud sotsiaalministeeriumi teatel 104 päeva rohkem tööd, et jõuda sama tulemuseni, mis meestel.

Võrdse palga päevaga juhiti tähelepanu soolise ebavõrdsuse probleemile ühiskonnas. Eestis on Euroopa Liidu suurim palgalõhe – 28,3%. Kuigi nooremate naiste (20–24) seas on ootused saadavale töötasule veidi kõrgemad kui meestel, muutub olukord peamisesse pereloomise vanusesse (25–29) jõudes, kui meestel tõusevad palgalootused oluliselt, naistel mitte.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 784 korda, sh täna 1)