Kogukonnakogude idee jõudis maakonna ühinemiskomisjoni liikmete ette (6)

KOMPROMISS: Kogukonnakogu pakett, mida esitles Lääne-Saare valla esindaja Andres Tinno (vasakul), tundub maavalitsuse ühinemisnõunikule Taavi Kurisoole mõistlik. MAANUS MASING

KOMPROMISS: Kogukonnakogu pakett, mida esitles Lääne-Saare valla esindaja Andres Tinno (vasakul), tundub maavalitsuse ühinemisnõunikule Taavi Kurisoole mõistlik.
MAANUS MASING

Eile koos istunud maakondlik ühinemise juhtkomisjon arutas kogukonnakogu ideed, kuid lõplikku otsust selle kohta veel ei langetanud, kuna komisjoni liikmed soovisid asjaga veel lähemalt tutvuda.

Saare maavalitsuse ühinemisnõunik Taavi Kurisoo ütles, et arutelu oli elav ja asjalik. Tema sõnul oli tegu seni kõige paremini ettevalmistatud variandiga, kuidas elanikele anda võimalus olla mittepoliitiliselt esindatud väljaspool omavalitsuse volikogu.

“Vaadeldi kogukonnakogude erinevaid tahke ja erinevusi võrreldes seni pakutud variantidega. Nii suuri eriarvamusi, et üldse kokkuleppele ei võiks saada, ei paista olevat,” tõdes Kurisoo. Ta lisas, et kogukonnakogu annab omavalitsuse loomisele uue vaate ja paneb küsima, kas seniseid administratiivpiire peaks mingil moel järgima või mitte.

Muu hulgas leiti, et Lääne-Saare pakutud variant, kus kogu võiks moodustada piirkond, mille elanike arv oleks vähemalt 1500 elanikku, on üle pakutud ja mõistlik oleks miinimumsuuruseks määrata kõige väiksema liituva omavalitsuse elanike arv. Ehk siis Saaremaa oludes Torgu valla elanike arv.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 805 korda, sh täna 1)