Haigla selgitas oma seisukohti

Sotsiaalministeeriumi, haigekassa, Ida-Tallinna keskhaigla ja Põhja-Eesti regionaalhaigla esindajate eilsel külaskäigul Kuressaarde oli kõne all siinse haigla tulevik.

Kolm tundi kestnud koosolekul räägiti Kuressaare haiglas osutatavast eriarstiabist ja selle tulevikust aastani 2030, samuti haigla majanduslikust toimetulekust. Koosolekut juhtis Skype’i vahendusel sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Ivi Normet.

“Kõne all on haiglavõrgu arengukava aastani 2030, kus regionaalse nõudluse kavandab sotsiaalministeerium,” resümeeris pärast kohtumist SA Kuressaare Haigla juhatuse liige Märt Kõlli.

“Meil oli võimalus rääkida oma positsioonilt, milliseid erisusi Kuressaare haigla vajab nii statsionaarse kui ka ambulatoorse ravi osas,” lausus Kõlli.

“Sünnitusabi, psühhiaatria, endokrinoloogia, endoproteesimine, ortopeedia, traumatoloogia – kõigile neile valdkondadele juhtisime veel kord tähelepanu.”

Kõne all oli ka see, kuidas haigla kui organisatsioon majanduslikult hakkama saab, arvestades kavandatavaid muudatusi.

“Nüüd on pall riigi käes,” tõdes Kõlli. “Mis Saare maakonna eriarstiabi ees ootab, saame ehk lõplikult teada järgmisel aastal. Loodan väga, et meie erisusi arvestatakse – see on praegu kõige tähtsam.”

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 611 korda, sh täna 1)