Saare Ereki elementmaju müüakse ka Hiina

SUUR TURG: Kaarel Väeri sõnul näevad nad Hiinas suurt turgu ja tõenäoliselt tarnivad sinna veelgi elementmaju. IRINA MÄGI

SUUR TURG: Kaarel Väeri sõnul näevad nad Hiinas suurt turgu ja tõenäoliselt tarnivad sinna veelgi elementmaju.
IRINA MÄGI

Saaremaa ehitusfirma Saare Erek AS sai Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt (EAS) elementmajade tootmistehnoloogia arendamiseks ligi 20 000 eurot toetust. Ettevõte on nimelt laienemas Hiina turule, kuhu müüs esimese Eesti ehitusfirmana viis elementmaja.

Saare Ereki tegevjuhi Kaarel Väeri sõnul saatsid nad eelmisel nädalal viis esimest puhkemaja Hiina poole teele. Väeri sõnul näevad nad Hiinas suurt turgu ja tõenäoliselt tarnivad sinna veelgi elementmaju. Esimese tellimuse maht oli umbes 120 000 eurot.

Saare Erek alustas elementmajade tootmist 2015. aastal. Nõudlus sel turul on aina kasvamas ning just seetõttu on ehitusfirma täiustamas tootmistehnoloogiat, et see oleks võimalikult kuluefektiivne.

Arendustöödeks sai ettevõte EAS-ilt aprilli algul 19 600 eurot toetust. Kogu projekti maksumus on 28 000 eurot. “Kuna mahud seal kasvavad, siis kaasame tootmise võimalikult efektiivsemaks korraldamiseks väljastpoolt ettevõtet spetsialisti, kes koostöös meie inseneridega viivad tootmist edasi,” selgitas Väer.

Tootena on Saare Ereki elementmajad Kaarel Väeri sõnul seni läinud Eestisse ja Norrasse. “Järgnevad samuti tööd lisaks mainitud turgudele ka Hiinasse, kuhu on saadetud viis esimest elementmaja, ja jätkuvad läbirääkimised järgmiste tööde osas,” märkis Väer.

“Hiinlased on avastanud Euroopas toodetud ja energiasäästlikud elementmajad, millega nad tahavad üles ehitada puhkekülasid turistide teenindamiseks,” selgitas saaremaise ettevõtte juht.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 064 korda, sh täna 1)