Poistekoor väisas Horvaatiat

PULA KESKVÄLJAKUL: Maalilisel Istra poolsaarel tutvusid kooriliikmed ja dirigendid nii mõnegi vaatamisväärsusega. ERAKOGU

PULA KESKVÄLJAKUL: Maalilisel Istra poolsaarel tutvusid kooriliikmed ja dirigendid nii mõnegi vaatamisväärsusega. ERAKOGU

Kui möödunud aastal avastas Saaremaa poistekoor Lapimaad, siis tänavu võeti ette reis Horvaatiasse, kus osaleti VI Istra muusikafestivalil.

Eile lõuna paiku tagasi jõudnud reisiseltskonna sihiks oli Istra poolsaarel asuv 17 000 elaniku ja 2000-aastase ajalooga Poreč. Sealsel festivalil osales 11 koori ja kaks noorteorkestrit üheksast riigist.

Saaremaa poistekoor kandis pooletunnise kava ette juba esimesel kontserdil. “Kava sisaldas rohkesti erineva iseloomuga lugusid. Publikule avaldasid muljet meie emotsionaalne esitus ja nunnud poisid,” ütles Saaremaa poistekoori dirigent Veikko Lehto. Ta lisas, et kontsert lõppes hõigete ja tormilise aplausiga, mis ei tahtnudki vaibuda. Hiljem esineti ka ühiskontserdil, mis toimus kirikuplatsil ja vihma­sajus.

Pika reisi peamine märksõna ei olnud poiste jaoks aga ainult muusika, vaid ka ilus loodus, soolane basseinivesi, raudkülm merevesi, head söögid, lõbus seltskond ja tormiline vastuvõtt kontserdil.

“Lõuna hostelisse Pärnus jõudsid poisid kohale juba pühapäeva õhtul (3.04 – toim), et varahommikul alustada kolmepäevast bussisõitu festivalipaika,” märkis Lehto.

Suvepealinnas kohtuti sõpruskoori Elise liikmetega, kes samuti Horvaatiasse sõitsid. Edasi ööbiti juba Poolas ja siis Viinis, kus tutvuti linna ajaloo ja arhitektuuriga.

Horvaatiasse jõudmiseks tuli läbida mitmeid pikki mägede sisse ehitatud tunneleid. Nautida said poisid ka vaateid lumiste tippudega mägedele ja sügavatele rohelistele orgudele. “Nii möödusid kiiresti Tšehhi, Austria ja Sloveenia,” märkis koori dirigent Tiina Oks.

Horvaatiasse jõudnud reisiseltskond seadis end sisse Valamar Pinia hotellis. See on kauni vaatega otse Aadria merele, külalislahke personali ning väga rikkaliku ja maitsva toiduvalikuga, kiitsid nii Veikko Lehto kui ka Tiina Oks. Silma paistis koht ka rohkete sportimisvõimalustega, mida noored aktiivselt kasutasid. Külastati ka lõuna pool asuvat Pula linna, mis on poolsaare majandus- ja kultuurielu keskus.

Kodutee tundus seltskonnale juba poole lühem, kuid elamusi jagus ka nendesse päevadesse. “Tõeliseks peoks kujunes laevasõit Aadria merel, mis pärast tervitusjooki muutus ühiseks emotsionaalseks laulu- ja tantsupeoks türgi naiskooriga,” rääkis Lehto.

Saaremaal saab poistekoori taas kuulda 30. aprillil, koori 30. sünnipäeva kontserdil Kuressaare gümnaasiumis. Poistekoori reisi toetasid Eesti Kultuurkapital, Kuressaare Lions-klubi, Leisi ja Pihtla vallavalitsus ja lapsevanemad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 509 korda, sh täna 1)