ERR teeb saate Triinu Putnikust

SALVESTUSE VAHEAJAL: Portreteeritav Triinu Putnik (vasakul), toimetaja Piret Jürman ja produtsent Hannela Lippus mõtteid vahetamas, mida ja keda veel saate tarvis salvestada. MAANUS MASING

SALVESTUSE VAHEAJAL: Portreteeritav Triinu Putnik (vasakul), toimetaja Piret Jürman ja produtsent Hannela Lippus mõtteid vahetamas, mida ja keda veel saate tarvis salvestada.
MAANUS MASING

Eile oli ERR-i saate “Meie inimesed” võttegrupil Saaremaal teine tööpäev. 16. mail ekraanile jõudva saate tarvis salvestati Salmel elava hakkaja saarlanna Triinu Putniku töid ja tegemisi Kuressaares, Salmel ja Kihelkonna vallas.

Saate produtsent Hannela Lippus iseloomustas Triinu Putnikut kui värvikat inimest, kellel jagub energiat ja tahet väga paljude asjadega tegelemiseks. Toimetaja Piret Jürman ütles, et juba esimene kohtumine Triinuga oli väga sõbralik ja südantsoojendav. “Ta särab igal sammul. Temaga on mõnus suhelda,” kiitis Jürman portreteeritavat.

Osa võtteid tehti Saaremaa ühisgümnaasiumis, mille Triinu on lõpetanud. Eile esines seal Triinu tütar. Oma kunagisest õpilasest, nüüdsest töötukassa töötajast, rääkisid Triinu kunagised õpetajad. Salmel rääkis oma abikaasast Triinust Vikingburgeri omanik Kristo Putnik.

Triinu sõnul kaalus pere, kuhu kuuluvad peale pereema veel pereisa Kristo ja nende kolm last, üsna põhjalikult, kas anda nõusolek saates esinemiseks või mitte. “Oma jah-sõna ei julgenud ma enne toimetajaga kohtumist öelda. Kui me olime Piretiga kõik läbi arutanud, siis ütlesin, et teeme ära,” rääkis Triinu.

Eile pärastlõunal, kui salvestus oli juba lõpusirgele jõudnud, naljatles Triinu, et teist korda esineks ta kaamera ees paremini. “Korra võttis jala värisema ja paar sõna lause lõpus läksid sassi, aga üldiselt läks vist korda,” jäi Triinu rahule.

Pähklas sündinud ja kasvanud Triinu pole kunagi Saaremaalt mujale elama ega tööle kippunud. Talle meeldib Salmel elada. Sealt käib ta Kuressaares tööl. Abikaasa Kristo on Viljandimaalt Pärstist pärit. Temastki on saarlane saanud.

Saade “Meie inimesed “ on eetris olnud viis aastat. Produtsent Hannela Lippuse arvates on selle aja jooksul tutvustatud ligi 20 saarlast. Veel palus produtsent tublidest saarlastest, kellest võiks tulevikus saateid teha, aadressil meieinimesed@err.ee teada anda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 943 korda, sh täna 1)