Tartu ettevõte annetas turvakodule graanuleid

AS Tartu Graanul annetas MTÜ-le Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu 1950 kg graanuleid, mida turvakodu kasutab kassitualettides. Kahest tonnist peaks turvakodule jaguma paariks kuuks.

Tartu Graanuli nõukogu liige Koit Märtin ütles, et neile helistas soomlasest vabatahtlik Ulla Pajusalo-Salminen ja rääkis turvakodu murest. “Kuna saarlased on meie toodangut K-rauta kauplusest usinasti ostnud, siis otsustasimegi saarlasi, seekord siis kasse, natuke toetada,” ütles ta. 130 kotti graanuleid toimetas Kuressaarde tasuta transpordifirma OÜ Transmark.

MTÜ juhatuse liige Edit Annusver ütles, et varem ei ole turvakodul Tartu ettevõttega otseselt kontakte olnud, kuid on ostetud nende toodet.

“Toetustega on nii, et ilma nendeta me tegutseda ei saaks,” märkis Annusver ja lisas, et turvakodul on nii püsi- kui ka juhuslikke annetajaid. “Meie korjanduskastid on üle Saaremaa Coopi poodides, Aurigas, ka erapoodides ja kohvikutes ning võib öelda, et inimesed hoolivad ja on helded,” lausus ta. Ka suur osa turvakodu inventarist on tulnud annetustena. Samuti on turvakodul kokkulepped mitme poega, kus saadakse allahindlust.

Omavalitsustel on kohustus tagada hulkuva looma ülalpidamine neljateistkümne päeva jooksul, selgitas Annusver. “Kuna meie ühtegi looma ilma mõjuva põhjuseta ei hukka, siis see, mis toimub pärast neljateistkümnendat päeva, on meie mure ja meie rahastada,” ütles ta. Koostöö sujub Annusveri sõnul Kuressaare linna- ja Lääne-Saare vallavalitsusega. “Enamik omavalitsustest oma kohustusi kahjuks täita ei taha,” tõdes ta.

Lemmikloomade turvakodu igapäevase töö eest hoolitsevad vabatahtlikud. Iga päev käib 2013. aastal sisseseatud kassikodu koristamas kaks inimest. “Sama on ravimisega, hommikul ja õhtul käib inimene vajadusel tabletti andmas või silmarohtu panemas,” selgitas Annusver. Ravimisega tegeleb peamiselt neli vabatahtlikku ja on ka neid, kes alles õpivad seda ametit. Koristusgraafikus on aga 15 inimest. Mõni käib koristamas korra kuus, teine jälle mitu korda nädalas. Üldse kokku on turvakodu vabatahtlike nimekirjas 48 inimest. “Neid võiks alati rohkem olla,” sõnas Annusver.

Praegu on turvakodu hoole all 115 kassi. Nad on turvakodus nii kaua, kui endale kodu leiavad, kinnitas Annusver. “Praegu on kõige kauem oma kodu oodanud kass kassikodus olnud 2013. aasta kevadest,” märkis ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 277 korda, sh täna 1)