Täna algavad teetööd võivad segada liiklust (6)

12 KILOMEETRIT: Toomas Magus osutab Kuressaare–Kuivastu maanteele, kus tuleval aastal tulevad põhjalikud rekonstrueerimistööd. RAUL VINNI

12 KILOMEETRIT: Toomas Magus osutab Kuressaare–Kuivastu maanteele, kus 1. juunist algavad põhjalikud rekonstrueerimistööd.
RAUL VINNI

Saare maakonnas alanud tee-ehitustööd toovad kaasa muudatusi liikluses ja välistatud pole ka ootamatud seisakud.

Maanteeameti Kuressaare esindus juhtivinsener Toomas Magus rääkis seoses Leisi–Triigi 1,8 km pikkuse riigitee alanud rekonstrueerimisega, et kuna praegune tee on kitsas, võib teeremont põhjustada parvlaevale kiirustajatele ebameeldivusi. Ehkki töövõtja peab oma tööd planeerima selliselt, et inimesed jõuaksid õigeaegselt laevale ja laevalt tulijad pääseksid ehitusobjektilt normaalselt läbi, võib alati ette tulla ootamatusi. Kuid ka ootamatuste korral ei tohi liiklus seista rohkem kui 5 minutit.

Kui aga enne parvlaeva väljumist peaks ikkagi liiklusseisak tekkima, siis informeerivad teemeistrid sellest kohe sadamat, et laev teaks viivitusega arvestada ega jätaks kedagi sadamasse maha.

Rekonstrueerimise käigus ehitatakse praegune 5 meetri laiune Leisi–Triigi teelõigu teekate 7 meetri laiuseks. Tööd lõpetatakse 30. juunil.

Seoses Viki–Kurevere teel asuva Oju jõe Sülla silla ümberehitusega suletakse sild tänasest kuni 11. juunini, s.o kaheks kuuks. Ümberehitustööde käigus lammutatakse silla vana pealisehitis ja ehitatakse uus laiem, normidele vastav pealisehitis.

Ehitustööde ajal toimub ümbersõit mööda Kuressaare–Kihelkonna–Veere riigiteed. Et remonti minevat silda ületab kahel nädalpäeval ka liinibuss, siis remondi ajal saab ühistransporti kasutada vaid tellimuse korral.

“Põhimõtteliselt on kokku lepitud, et inimesed, kel on väga vaja bussiga sõita, tellivad selle bussi,” rääkis Magus, kelle sõnul tuleb liinibuss tellijale Oju bussipeatusse järele ja pöörab seejärel tagasi Kihelkonna–Veere maanteele. Saare maavalitsuse arendusnõunik Karl Tiitson ütles, et liinibussi kasutab seal paar vanemat inimest, kes saavad täpsema info olukorrast Kihelkonna vallavalitsuselt. Viki–Kurevere teed sõidab ööpäevas keskeltläbi vaid 30 autot.

Saare maakonna olulisim teeremont, Masa–Kuressaare lõigu rekonstrueerimine on kavandatud 1. juunist 31. oktoobrini. Tööde teostaja ja järelevalve hanked on ettevalmistamisel.  Ebamugavuste vältimiseks soovitab maanteeamet kasutada Kuressaare–Püha–Masa riigiteed. Ehitusperioodil peaksid parvlaevale sõitjad varuma senisest rohkem aega.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 316 korda, sh täna 1)