Linnateater sõidab Leetu

Kuressaare linnateatri loomingulise juhi Aarne Mägi sõlmitud tutvus viib linnateatri sügisel Leetu külalisetendustele.

Kuressaare linnateatri kunstiline juht Aarne Mägi külastas möödunud nädalal Leedus Klaipedas toimunud noorsooteatrite festivali. “Mulle pakuti seal lausa ühe sellise õpitoa läbiviimist, millest oleks sündinud lavastus, aga mul jäi selle ettevalmistamiseks paraku liiga vähe aega,” tõdes Mägi.

Saarlase kutsus festivalile tuntud leedu filmi- ja teatrinäitleja Valentinas Masalskis, Klaipeda noorsooteatri (Klaipėdos jaunimo teatras) juht ja Klaipeda ülikooli lavakunstikooli õppejõud.

Mägi, kes käib Leedus üsna sageli, tutvus Masalskisega kuu aega tagasi toimunud esietendusel tänu oma leedu sõpradele-tuttavatele. “Käisin koolis vaatamas, kuidas ta noortega töötab, tunde läbi viib,” rääkis Mägi. “Minu jaoks oli väga põnev vaadata, kuidas üks meister töötab.”

Mägi sõnul on Kuressaare linnateater juba tänavu oktoobris oodatud Klaipedasse külalisetendusi andma ning Klaipeda noorsooteatril on kavas ka vastukülaskäik.

Juba 10. mail saabuvad Klaipeda noorsooteatri esindajad aga Eestisse, et osaleda Eesti etendusasutuste liidu koosolekul.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 225 korda, sh täna 1)