Suurim keskmine palk Saaremaa ettevõtteis üle kahe tuhande euro (5)

TÖÖD JAGUB: Kuressaare hambapolikliinikul on patsiente piisavalt. Pildil polikliinikus töötav doktor Virge Meri. IRINA MÄGI /ARHIIV

TÖÖD JAGUB: Kuressaare hambapolikliinikul on patsiente piisavalt. Pildil polikliinikus töötav doktor Virge Meri.
IRINA MÄGI /ARHIIV

Äripäeva värskest palga TOP-ist leiab kuuesaja suurimat palka maksva ettevõtte hulgas 256. kohalt Saaremaa firma Kingli Grupp OÜ. Ettevõtte 19 töötaja keskmine palk oli tunamullu 2078 eurot.

Ettevõtte juhatuse liikme Vahur Aldi sõnul oli ka läinud aasta nende jaoks suhteliselt muutustevaba. Investeeringud tootmisse on aga pärssinud suuremat käibe kasvu ja arvude väljatoomisest ta seejuures loobus.

Kõik kulges aasta jooksul nii, nagu plaanitud. 2015. aasta juunis näiteks otsustati kinnistu ja tootmishoonete haldamiseks asutada eraldi firma – Kingli Kinnisvara. Kingli Grupi põhitegevuseks jäi alumiiniumist akende ja uste ning muude ehituselementide valmistamine. “Töökohti oleme eelmisel aastal juurde loonud kuus kuni kaheksa,” kinnitas Alt.

Tänavune aasta tõotab Kingli Grupil tulla väga töine ja nii peabki see Vahur Aldi sõnul investeeringute järgselt olema. “Laienemisplaane sellesse aastasse esialgu ei plaani,” lisas ta.

438. kohalt tabelis leiab Kuressaare Hambapolikliiniku SA. Edetabeli andmeil oli töötajaid hambapolikliinikus ülemöödunud aastal 25 ja nende keskmine töötasu 1723 eurot. Hambapolikliiniku juhataja Reena Reinväli kinnitusel möödus ka läinud aasta hambaravilal kenasti. “Oleme tulemustega rahul, tulude mõttes on meil praegu hästi,” nentis Reinväli. “Tööd jätkub ja patsiente on piisavalt.”

Käib ajaga kaasas

Reinväli täpsustas tabelit sedavõrd, et tema sõnul on neil tegelikult 29 töötajat. Statistiliselt ametikohti täistööaegadeks taandades võib see näitaja olla aga 25 küll.

Hambapolikliinik kaasajastab oma tööd pidevalt. Mullu soetas polikliinik nt uued hambaravitoolid ja ravimaterjalid uuenevad neil igal aastal.

Tabelis 573. kohal on aga AS Baltic Workboats. Laevatööstuse töötajate arv on tabelis 115 ja keskmine töötasu 1553 eurot. 396. kohal on tabelis Silveston OÜ, mille üks omanik on Kaido Kaubi. Saaremaa ralli suurtoetaja palgal oli 44 inimest ja keskmine töötasu oli ettevõttes 1800 eurot.

Parimad kaubanduses

Äripäev reastas 600 Eesti ettevõtet töötajate keskmise palga suuruse järgi. Edetabelisse pääsemiseks pidi keskmine palk olema üle 1532 euro. Häid palgamaksjaid tegutseb kõige rohkem kaubandussektoris, järgnevad ehitus ning info ja side.

Palgamaksjate edetabeli koostamisel võeti aluseks Eesti 2000 suurema palgakuluga ettevõtte 2014. aasta konsolideerimata aastaaruanded. Läbi on vaadatud ka finantssektori ettevõtted. Brutopalk on saadud ettevõtte palgakulu jagamisel keskmise täistööajale taandatud töötajate arvuga aruandeperioodi jooksul. Ettevõtted on jaotatud sektorisse Eesti majanduse tegevusalade klassifikaatori (EMTAK) alusel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 349 korda, sh täna 1)