Lapsed võistlesid ajakirjade tundmises

TUBLID: SÜG-i teise klassi poisid Laur Erik Laine ja Kaur Vesberg said võistlusel teise koha. MAANUS MASING

TUBLID: SÜG-i teise klassi poisid Laur Erik Laine ja Kaur Vesberg said võistlusel teise koha.
MAANUS MASING

Ajakirjade Täheke ja Hea Laps vabariikliku e-viktoriini finaalis saavutasid Saaremaa ühisgümnaasiumi teise klassi poisid Kaur Vesberg ja Laur Erik Laine teise koha.

Saaremaa klassiõpetajate aineühenduse korraldatud, 2.–4. klassi õpilastele mõeldud võistlust alustas ligi 300 last. Eile Saaremaa ühisgümnaasiumis toimunud lõppvooru jõudis neist 66, kes panid end proovile kaheliikmelistes võistkondades. Kokku oli võistkondi 33.

“Mul on hea meel, et lõppvooru pääses palju meie oma maakonna lapsi,” ütles üks viktoriini korraldajaid, SÜG-i klassiõpetaja Irena Sink.

11-st teise klassi võistkonnast esindasid Saaremaad kaheksa, 10-st kolmanda klassi võistkonnast kolm ja 12-st neljanda klassi võistkonnast kaks. Ülejäänud lapsed olid kohale tulnud mandrikoolidest. Lõppvooru pääsesid 14 kooli esindajad.

Tähekese viktoriinis panid end proovile 2. ja 3. klassi poisid ja tüdrukud, Hea Lapse viktoriinis aga 4. klasside õpilased. Selleks, et viktoriini võita, pidi tundma ajakirju, olema tähelepanelik ja ruttu vastama.

Lapsed said osaleda ka töötubades ja uudistada teadusteatrit. Esimese e-viktoriini korraldasid Saaremaa klassiõpetajad juba üle kümne aasta tagasi. “Meie eesmärk on see, et lapsed rohkem loeksid ja lasteajakirjadest rõõmu tunneksid,” ütles Sink.

2. klassi võistkondadest läks esikoht seekord J. Westholmi gümnaasiumi ja kolmas koht Kabala kooli esindajatele. 3. klassi võistkondadest saavutasid parima tulemuse Laupa põhikooli lapsed, teine ja kolmas koht kuulusid J. Westholmi gümnaasiumi õpilastele. 4. klassi kolm paremat kohta läksid Tartusse: esimesed kaks Mart Reiniku kooli ja kolmas Tamme kooli.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 323 korda, sh täna 1)