VASTUKAJA: “Michal: pakkuge kasvõi Lufthansat, ikka ei saa!” (4)

SH, 7.04

Toomas Leis, ettevõtja>

Äkki minister juurdleks korra selle üle, kas seadus (või hange) on tehtud kodanike jaoks või elame me seaduste jaoks ja seadus on tähtsam kui vajadus või reaalne lahendust vajav olukord. Saage aru, seadused ei ole jumalast, need on lihtsalt elukorralduslikud kokkulepped. Riigi ülesanne on tagada Saaremaa ja mandri sujuv lennu- (ja muuseas ka praamiühendus). Kui on tekkinud force majeure olukord, siis tuleb kiiresti leida sobiv lahendus. Kui maja põleb ja maja kõrval seisab tuletõrjeauto, siis ei hakka keegi enam 112 helistama ja luba küsima või mingit hanget korraldama, vaid alustatakse operatiivselt ja võimalikult kiiret kustutamist. See on terve mõistus.

Sooviks tervet mõistust ka antud olukorra operatiivseks lahendamiseks. Ja jutt lennuliikluse taastamisest jaanipäevaks, st kolm kuud hiljem, ei ole vastuvõetav, eriti kui selle põhjenduseks on mingi protseduuriline küsimus.

Omaette teema on veel see, et kui antud probleemi kerkimine oli pikalt päevakorras lennu­ametis, mis on vist MKM haldusala, siis miks ei olnud valmis avariilahendust? Kas tegemist on suutmatuse või tahtmatusega, ei oska öelda. Igal juhul tahaks loota, et paari päeva pärast hakkavad lennud taas toimuma, olgu siis opereerijaks kiil, kass, koer või Lufthansa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 413 korda, sh täna 1)