UUS! Ministeerium kuulutas välja hanke lennuühenduse taastamiseks (1)

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) kuulutas täna välja riigihanke Tallinna-Kuressaare ja Tallinna-Kärdla lennuliinide teenindaja leidmiseks.

Hankel on oodatud osalema kõik pakkujad, kellel on kehtiv lennuettevõtja sertifikaat ning lennuettevõtja lennutegevuse luba.

MKM soovib taastada lennuühenduse suursaartega võimalikult kiiresti ja korraldada seda vastavalt riigihangete seaduses nõutud tingimustel.

Selleks on hetkel kiireim võimalus väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetlus, kus kõigi kvalifitseeruvate ettevõtjatega saab läbi rääkida. Lisaks tuleb arvestada lennuühenduste taastamisel riigieelarves ette nähtud sihtotstarbelise toetusega.

Kui Avies suudab lennuameti avastatud puudused kõrvaldada ja sellega seoses sertifikaadi kehtivuse taastada, on Avies samuti oodatud hankel osalema. Samuti võib Avies teha koostööd mõne teise lennuettevõttega ja esitada ühispakkumuse vastavalt hanke tingimustele.

Kuna praeguse lepingu aluseks oli Avies iseseisev pakkumine teenuse osutamiseks, mitte ühispakkumus, siis vana lepingu täitmiseks ei ole Avies võimalik teise ettevõtja kaudu teenuse osutamist jätkata.

Selleks, et oleks täidetud ohutusnõuded, peab kvalifitseerimistingimustes nõutud sertifikaatide ja lubade omaja osutama teenust ise.

Lennuamet peatas läinud reedel seni Saaremaa ja Hiiumaaga lennuühendust pidanud lennufirma Avies lennuettevõtja sertifikaadi (AOC).

Sellest tulenevalt oli majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kohustatud peatama ka lennuettevõtja lennutegevuse loa (OL), mis on riigi poolt doteeritavate lendude teostamise eeltingimuseks.

MKM oli sunnitud lõpetama lepingu Aviesiga, sest ilma kehtiva sertifikaadi ja tegevusloata ei ole Avies võimalik Kuressaare ja Kärdla lennuliine teenindada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 268 korda, sh täna 1)