Saaremaa ettevõtjate liitu tüürib nüüd Villu Vatsfeld

VatsfeldSaaremaa ettevõtjate liidu (SEL) juhatus valis eile uue esimehe, kelleks sai Saarte Liinide juhatuse esimees Villu Vatsfeld (fotol). Aseesimehed on Saaremaa DeliFood OÜ omanik Margus Puust ja Arensburg OÜ juhatuse liige, liidu senine juht Terje Nepper.

Villu Vatsfeld tõdes, et juhatuse esimehe valimine ei olnud kindlasti eelneva kokkuleppe vormistamine. Suurem osa juhatuse koosseisust on ju uus ja häid kandidaate oli palju. “Samas on     kõik liidu juhatuse liikmed tööalaselt aktiivsed ja hõivatud inimesed ning juhatuse esimehe rolli ei palu endale keegi,” tähendas Vatsfeld.

Kandidaate esitati tema sõnul mitu, arutelu oli elav ja lõpuks toimus hääletamine, mille tulemusi kokkuleppe kohaselt enam ei vaidlustata. “Küll aga jõuti täna ühisele seisukohale, et juhatuse esimehe ametikoht peaks olema roteeruv, mis aitaks koostöövaimu värskena hoida,” märkis ta.

Murekoht on transport

Ettevõtjate murekohtadest rääkides ei saa Villu Vatsfeldi sõnutsi üle ega ümber maakonna transpordiühendustest. “Lennuliikluse ootamatu peatumine on täna kindlasti teema number üks ja siin ei ole mingit kahtlust, et SEL-i seisukoht on ühene – lennuühendus tuleb taastada vähemalt senises mahus nii kiiresti kui võimalik ja uue hanke läbiviimisel tuleb õppida eelmise vigadest,” rõhutas vastne juhatuse esimees.

Vatsfeld nentis, et Kuressaare ja Tallinna vahet peab regulaarselt lendama suurem, kõigile nõuetele vastav lennuk ning see peaks olema ka vedaja prioriteet. Teine võrdselt oluline teema on liidu jaoks     seotud laevaühendustega, kus juhatuse koosseisu muudatus ei too kaasa seisukohtade muutumist. “Parvlaevaühenduse kvaliteedi ja piisava tihedusega graafiku taastamine ja tagamine on Saare maakonna ettevõtluskeskkonna säilimiseks vältimatu,” kinnitas ta.

Liidul tervikuna läheb Vatsfeldi kinnitusel hästi, mida näitab juba see, et liikmete arv on kasvanud. Tegemist on tema hinnangul hästi toimiva ühendusega, kelle seisukohtadega arvestatakse nii saarel kui ka mandril ja uue juhatuse ülesanne on seniselt tasemelt vähemalt sama hästi jätkata. “Parem olla ei keela keegi,” tähendas ta.

Uue teemana tõuseb liidus päevakorda kavandatav haldusreform ja elu pärast seda. “Pole saladus, et omavalitsuste võimekus ettevõtluskeskkonna kujundamisel on erinevates kohtades väga erinev,” nentis Vatsfeld. “Ettevõtjaid oodatakse ja ettevõtjatelt oodatakse panust kohaliku elu arendamisel, kuid küllalt tihti ollakse olukorras, kus nii mõnigi investeering jääb toppama väga lihtsate planeeringuküsimuste taha, või siis vastupidi, investeeringud tehakse sinna, kus nende mõttekus on enam kui küsitav,” arutles ta.

Täielikku konsensust ei saavutata tema sõnutsi keskkonna võimaluste, elanike soovide ja ettevõtjate huvide vahel kunagi. “Kuid just omavalitsus peaks olema siin see, kes töötab välja, räägib läbi ja kinnitab põhimõtted, millest kõik osapooled ühtemoodi aru saavad – kus on elamud, kus on tehased, kus on looduskaitseala.”

Terje Nepper ja Margus Puust on juhatuse aseesimeestena Villu Vatsfeldi sõnul praegu parimad valikud. “Terje teab täpselt, mis on kahe eelneva aasta jooksul tehtud ja mis pooleli jäi, esindades samas maakonnale olulist turismisektorit,” sõnas ta. “Margusel on omakorda pikaajaline kogemus teises kohaliku arengu alustalas, toiduainetetööstuses, ning lisaks head tööalased sidemed transpordisektoris ja lennunduses.”

Villul plusse jagub

Terje Nepper tõdes, et tema kindel soov oli juhatuse esimehena mitte jätkata, kuna see nõuab suures koguses pühendumist ja aega. Seda viimast on ettevõtjal aga alati puudu, märkis ta. Samuti peab Nepper mõistlikuks, et juhatuse esimees vahetub iga kahe aasta järel, nagu ka juhatus.

Villu tugevuseks on Terje Nepperi sõnul pikaaegne kogemus ettevõtjate liidu juhatuses, ta on pooleliolevate ettevõtmistega kursis ja saab edukalt nendega jätkata. “Lisaks on Villu olnud aastaid ka Saaremaa arenduskeskuse juht ja seetõttu omab head ülevaadet maakonna ettevõtlusest tervikuna,” kinnitas Nepper. “Aseesimehena olen lubanud Villut igati toetada.”

SEL-i uude, paari nädala eest valitud juhatusse kuuluvad Terje Nepper, Villu Vatsfeld, Robert Pajussaar, Tõnu Post, Ülo Kivine, Gunnar Siiner, Margus Puust, Ago Arge, Rajar Miller, Aivar Rand ja Anne Keerberg.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 531 korda, sh täna 1)