Muhu noortekeskuse juhataja lahkub ametist

Arnek GrubnikKümme aastat Muhu noortekeskuse juhatajana töötanud Arnek Grubnikul (fotol) on 16. aprillil viimane tööpäev noortekeskuses.

Arnek Grubnik ütles Saarte Häälele, et teda ootavad uued väljakutsed, kuid nendest lähemalt rääkida ta veel ei soovinud. “Kõik on hästi ja koostöö Muhu noortekeskusega kindlasti jätkub,” kinnitas ta.

Muhu noortekeskusse tuli Grubnik tööle 2006. aastal Tallinna SOS noortekodu juhataja kohalt. Selle aja jooksul on noortekeskus Muhus stabiilselt tegutsenud ja ka edasi arenenud. “Ma arvan, et see on hea, et meil on konkreetsed suunad olnud, näiteks multimeedia ja samuti muusikasuund,” märkis Grubnik.

Grubnik meenutas, et juba siis, kui ta 2006. aastal tööle tuli, andsid noored mõista, et soovivad stuudiot. Noored ise ehitasid vanasse noortekeskusse ühe vaheseina ja nii seatigi väike stuudioruum sisse. “Põhimõtteliselt võib öelda, et paljuski tänu nendele noortele, kes tollal aktiivselt tahtsid stuudiot, on nüüd kena uus noortekeskus ja täiesti tasemel stuudio olemas,” nentis Grubnik. Nimelt sai Muhu noortekas möödunud aastal uued ruumid. Liival asuva spordihalli tagumisele osale tehti selleks otstarbeks juurdeehitis. Uue noortekeskuse üks osa on moodne helistuudio.

Oluliseks peab Grubnik ka kuulumist Eesti avatud noortekeskuse ühendusse. Saare maakonnast kuulub sinna veel vaid Kuressaare avatud noortekeskus. “ANK-i liikmeks olemine on meid palju aidanud,” märkis Grubnik.

Lisaks on Muhu noortekeskus igal aastal korraldanud suvist töömalevat. “Sellega olen väga rahul. Oleme proovinud igal aastal mingilgi moel noortekeskuse kaudu noortele tööd saada,” lausus Grubnik. Peamiselt käivad noortekeskuses Muhu põhikooli õpilased.

Muhu vallavanem Raido Liitmäe ütles, et noortekeskus tegutseb edasi ka pärast 16. aprilli ning loodetavasti on hiljemalt mai keskpaigaks ehk pärast konkurssi ka uue juhataja nimi teada. Konkurss juhataja leidmiseks kuulutatakse välja tõenäoliselt tuleval nädalal, märkis vallavanem. Vahepealsel ajal korraldab noortekeskuse tööd käsunduslepinguga tööle võetud inimene. Kuna lepingut veel allkirjastatud pole, siis asendusjuhataja nime praegu välja ei öeldud.

Arnek Grubniku tööle andis vallavanem väga positiivse hinnangu. “Kindlasti on see väga edukas olnud. Ega vald muidu oleks uue ja uhke noortekeskuse ehitamist ette võtnud, kui meil poleks laste ja noortega töö nii tasemel olnud,” märkis ta.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 328 korda, sh täna 1)