Miljonär küsib talu eest 450 000 eurot (4)

Läinud kuu lõpul müüki tulnud kauni merevaatega Kõrkvere talukompleksi hinna määras seda müüva Kinlux Vara kinnitusel maja välismaalasest omanik ise.

Saarte Hääle andmeil on talukompleksi omanik soome-rootsi miljonär, mitmete suurfirmade, nagu nt Stockmanni üks juhtfiguuridest Michael Wilhelm Rosenlew.

“Praegune omanik ostis vana rehielamu, et sellest endale suvekodu teha, ja tegi ka. Ja tegi superkvaliteetset tööd,” kinnitas Kinlux Vara maakler Anli Alliksoon-Juursalu.

Kuna maja on hinnaline ja omanik soovib oma varaga võimalikult hästi ümber käia, siis ei ole maakleri sõnul ka selle säilitamise pealt kokku hoitud. Müügikuulutuses on märgitud, et hoone on elektriküttel ja olemas on ventilatsioonisüsteem. Külmal talvel majas elades on elektriarve seega ca 650 eurot. Kui mitte sees elada ja hoida temperatuuri kümne kraadi juures, siis on arve umbes 450 eurot.

“Kes nii kalli maja on üles ehitanud, sellel ei ole probleemi ka maja eest hästi hoolitseda,” sõnas Alliksoon-
Juursalu, lisades, et ostjate eest ei saa ju maja ülalpidamiskulusid varjata – see oleks igasuguse eetika vastu. “Samas arvan, et ka ostjale ei valmistaks igakuised kulutused probleeme – maja hind on juba seda masti.”

Kuulutuse lisas maakler kinnisvaraportaali märtsi viimastel päevadel ja seni ei ole veel keegi otsustanud kinnistut vaatama tulla.

Enam kui 200 m² rehielamu on ehitatud 1912. aastal, ait 1906. aastal ning saun ja kuur 1931. aastal. Kõik hooned ja lisaks kelder renoveeriti vundamendist katuseni 2005. aastal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 696 korda, sh täna 1)