MUHU UUDISSED: Suab ing ja suab keha

Kis mineva nädali juhtus lasteaa majase minema, sie võis sial küll üsnagid iseäralikku pilti nähe. Pisiksed poisimassakad ollid masu mitu pääva järges lömmis nägudega vastu aket, justkut oleks nende pisissed nohistid liimiga luasi külges kindi. Neh, aga olli põhjust kua.

Esteks lammutati ää ja tassiti minema vanad liivakastid, teese pääva panti uied paika ja kolmandaks õhtaks olli uus liiv kua sisse väetud. Ja üks uhke politseiautu sai kua mängiväljaku piale üles. Aitüma esteks Kehte poestele ja teeseks Tiptiptapile kua, nende uhkete uute aside iest. Kui nüid ikka ilma oo, siis oo munukstel rallimist küll ja viel.

Neh, ja üle selle oo ju sial lasteaa õue pial viel kohtas-paikas nende Collesteri ehitus­mieste massinad kua, kis lasteaa vanast küögist süömaruumi tegavad. Ja mineva riede õhta pieti Muhu käsitüöseltsi Oad ja Eed juubelid. Kahekümne vuastaseks said juba. Nõnna et juba üksjagu elu näin. Nende talvepuhkus oo kua nüid läbi suamas. Või, neh, mis ta põle ika kipem näputüö tegemise aeg tükkis, sie taline aeg. Sest, neh, jüribest tihasse Liival nende poed kua jälle lahti. Siis tuleb akata seda moni ja nasvärki maha müima, mis poole vuastaga oo valmis tehtud, kojotud ja roositud.

Sie nädal tundasse nõuke rahulikum olavad, et siis tuleva nädali suaks suure sportimisega pihta akata. Neh, seitsmeteistmendal, siis pühabesel pääval korraldab spordiklubi Muhu südamekuu matka. Kellu kaheteistmest akatse spordi­alli parklast jalutama. Minnasse kaudu uut kergliiklustied Piiri alla välja ja siis Linnusse külavahelt läbi, vanalinna vallide piale. Pärast tullasse tagasi kua muidugid. Pitkust oo matkal ühtekokku ükstesn kilumietrid. Vallide pial pakutse naatusse põlast koa ja loositse mõned auinnad välja. Üle suab küsida asju Kalevi kääst numbri pialt 50 65 101.

Ja viel pietse südamekuu üritusi jüribe, kahekümne kolmandal. Siis oo kellu ühestteistmest lasteaa saalis loeng tervislikkudest eluviisidest ja samal aal oo spordiallis Muhumaa asutuste tervisepäe. Selle kohta suab kua uurida ikka jälle Kalevi kääst.

Aga ega sport põle ainumas asi, misega ligemal aal Muhus kokku puutuda suab. Vaimukultuuri suab samapalju, kut kehakultuuri. Viieteistmendal jürikuu pääval avatase muuseumis Nurme Ristimäe kalmeleiu näitus. Neh, puari vuasta iest kaks Muhuma miest leidsid Ristimäelt ühe igivana kalmeleiu. Nüid suab seda siis muusemis vuatamas köia.

Ja Ida-Soaremaa piirkonna Laululinnu võistlust pietse sedakorda siis oopistükkis Muhus, Liiva koolimajas. Kahekümne teesel aprillikuu pääval.

Vat seda korda ollid nõuksed jutud. Olge siis munuksed!

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 59 korda, sh täna 1)