Liivide etluskonkursi võitis Teele Tilts

VÕIDUKAD: Eespool istuvad Teele Tilts ja Kirke Medri. Teises reas on Meeri Martinson, Raina Kolk ja Ekke Kaarel Rand ning tagumises reas Martin Mägi ja Katrin Kurvits. MAANUS MASING

VÕIDUKAD: Eespool istuvad Teele Tilts ja Kirke Medri. Teises reas on Meeri Martinson, Raina Kolk ja Ekke Kaarel Rand ning tagumises reas Martin Mägi ja Katrin Kurvits.
MAANUS MASING

Saare maakondlikul vendade Liivide etluskonkursil oli võidukas Saaremaa ühisgümnaasiumi abiturient Teele Tilts.

Konkursi korraldaja, Saaremaa ühisgümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja Rita Ilves ütles, et tänavu tuli osalejatel ette kanda üks Juhan Liivi luuletus ja üks proosapala Juhan Liivi luuleauhinna laureaadilt. Osalejaid oli kokku 17.

Liivide konkurss on selles mõttes eriline, et ühes arvestuses on koos 5.–12. klasside õpilased. Ilves selgitas, et see pole kohapeal väljamõeldud kord. Juhendid tulevad Alatskivilt, kus toimub ka vabariiklik lõppvoor. Saaremaal on erandkorras selline süsteem, et juhul kui keegi põhikooli õpilastest laureaatide sekka ei mahu, märgib žürii eraldi ära põhikooli parima. Seda ei ole aga Ilvese sõnul aastaid enam vaja läinud, kuna põhikooli omad on samuti laureaatide sekka pääsenud. “Vahel on ka nii olnud, et põhikool paneb gümnaasiumile pika puuga ära,” lausus Ilves.

Tänavune konkurss oli tema sõnul küllaltki tasavägine. “Aastad on erinevad, mõnikord žürii ütleb kohe, et grand prix´s pole kahtlustki, aga täna ei tahaks küll žürii rollis olla,” nentis ta.

Vabariiklikule konkursile, mis toimub Alatskivil Liivi muuseumis 16. aprillil, sõidab Saaremaalt Teele Tilts. Rita Ilves märkis, et kuna saarlased on seal hästi esinenud, on varem tehtud erandeid ja lubatud konkursile ka üks laureaat. Kas ka sel korral nii läheb, ei ole veel teada.

Žüriis olid ajakirjanik Anneli Tarkmeel, Anna-Liisa Õispuu Saaremaa muuseumist, SÜG-i raamatukogu juhataja Iivi Vikat ning Joosep Aru ja Vaido Luks, kes on mõlemad kunagi ise maakondliku vendade Liivide konkursi võitnud.


Tulemused

  • Grand prix: Teele Tilts (SÜG, 12. kl), juhendaja Rita Ilves
  • Laureaa: Meeri Martinson (Kuressaare gümnaasium, 12. kl), juhendaja Eve Tuisk
  • Laureaat: Raina Kolk (Kuressaare Vanalinna kool, 5. kl), juhendaja Kadi Tänav
  • Laureaat: Katrin Kurvits (Kihelkonna kool, 9. kl), juhendaja Anu Liik
  • Eripreemia: Martin Mägi (Orissaare gümnaasium, 8. kl), juhendaja Maret Aardam
  • Eripreemia: Ekke Kaarel Rand (SÜG, 12. kl), juhendaja Rita Ilves
  • Žürii tänab: Gert Tammel (KG, 12. kl), juhendaja Marit Tarkin
  • Žürii tänab: Kirke Medri (SÜG, 5. kl), juhendaja Rita Ilves
  • Publiku preemia: Teele Tilts

 

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 429 korda, sh täna 1)