Rannakorrastajad pakuvad tasuta puid

Mändjala rannas kilomeetripikkuselt lepavõsa maha võtnud MTÜ Päikesepesa esindaja sõnul saab soovija mahavõetud puudest endale korraliku küttevaru.

Saarte Hääle toimetusse pöördus tähelepanelik lehelugeja, kes küsis, millal koristatakse ära Mändjala rannas vedelevad mahavõetud puud.

Päikesepesa juhatuse liige Andres Haavel ütles, et rannahooaja alguseks saab platsi kindlasti puhtaks. Samas kutsus ta inimesi, kes sooviksid mahavõetud puid endale saada, temaga kontakti võtma. Haaveli sõnul saaks sealt korraliku küttepuuvaru.

Teisena märkis lehelugeja, et meri on sel aastal Järvel nii palju pahandust teinud, et luidetel kasvavate puude juurte alt on liiv ära söödud ning mahalangenud puud vedelevad rannal.

RMK Saaremaa metskonna metsaülem Marko Trave ütles Saarte Häälele, et ta täpsustab, milliste puudega on tegu ja kus need asuvad. “Kui need on rannaalal, mida hooldatakse ja aktiivsemalt külastatakse, siis tuleb koristada, kui jäävad luidete maastikukaitsealale, siis ilmselt jääb loodus seal omapead toimetama,” rääkis ta.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 682 korda, sh täna 1)