Politsei ei ole Kuressaare puutõurastajat veel tuvastanud

Kuressaare linnapargis kultuuriväärtuslikke puid laastanud isiku suhtes on politseil mitmeid versioone, kuid tõendeid kindlate isikute sidumiseks konkreetsete tegudega pole seni leitud.

Möödunud nädalal levinud info kultuuriväärtuslike mälestuspuude arvatava laastaja tuvastamise kohta osutus ennatlikuks ja politsei teatel ei ole ühegi isiku kohta nimetatud tegevust kinnitavaid fakte.

Veebruari lõpus palus Kuressaare linnavalitsus politseil välja selgitada, kes on laastanud kultuuriväärtuslikke puid linnapargis. Puude kahjustamine on olnud süstemaatiline ja pahatahtlik ning käekiri viitas sellele, et kõik rikkumised on toime pannud sama inimene.

Linnavalitsuse heakorra- ja haljastusspetsialist Katrin Reinhold ütles Saarte Häälele, et pargipuude kallal vandaalitsemine hävitas mitu elujõus puud. “Nüüdseks on kahjusumma täpsustatud ja see on 3700 eurot. Kevadel asendatakse neli hävinud tamme uutega,” lubas Reinhold ja lisas, et teo toimepanija tabamisest ei ole linnavalitsust seni teavitatud.

Lääne prefektuuri pressiesindaja sõnul pole politsei viimase kuu jooksul Kuressaarest puude kahjustamise kohta teateid saanud.

“Otsime jätkuvalt tunnistajaid, et saaks arvatava laastaja siduda tegudega. Kuni otseseid tõendeid pole, ei saa me midagi teha,” sõnas pressiesindaja ja palus puude laastamist näinud või sellest midagi täpsemalt teadvatel inimestel pöörduda Kuressaare politseijaoskonda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 510 korda, sh täna 1)