Orissaare Träx jätkuvalt maakonna korvpallitroonil

Saare maakonna meeste korvpallimeistriks krooniti taas Orissaare Träx/Rehvikeskus, kes mängis finaalis kahel korral üle Tesmani. Nüüd on Orissaare Träx tulnud Saaremaa meistriks 1999., 2005., 2015. ja 2016. aastal.

“Kui me poleks Eesti teises liigas mänginud, oleks siin olnud väga raske,” tunnistas Orissaare treener Mati Rüütel. “Nüüd peavad mängijad olulisel hetkel ka raskes mängus vastu ja ei löö kergelt verest välja.”

Tesmani treeneri Riivo Alliku hinnangul on Orissaare plussiks just kokkumäng. “Meie oleme lihtsalt mängudeks kokkusaav sats ja sealt kumas see vahe ka välja,” täpsustas treener. “Saame Orissaarele vastu, kui kõik mehed on rivis ja mänguvormis. Individuaalse meisterlikkuse poolest oleme meie pisut paremad, aga nemad on meeskondlikult tugevamad.”

Riivo Allik avaldas vastasele tunnustust ja ütles, et Orissaarele pole häbi kaotada. “Nad on ikkagi Saaremaa tipptiim, aga me vähemalt võitlesime,” tõdes ta.

Võitja selgus viimasel minutil

Laupäeval ja pühapäeval Kuressaare spordihoones mängitud finaalseerias kohtusid kahe viimase aasta meistrid, kokku läksid Orissaare noorus ja kokkumänginud meeskond ning Tesmani mängumeeste kogemused.

Träxi mehed püüdsid Tesmanit rohkem pressinguga väsitada ja nende liidrid neutraliseerida. Tesman üritas konkurenti üle mängida eeskätt maa-ala kaitsega ja oma meeste individuaalse meisterlikkusega. Esimeses kohtumises suudeti sammu pidada, teises enam mitte.

Tasavägiselt kulgenud avakohtumises tuli lahendus alles viimasel minutil. Kõigepealt viis Aivo Laul Orissaare juhtima 60 : 57, 24 sekundit enne lõppu tabas ta kolmese viskega ja suurendas eduseisu 64 : 57-le. Rünnakul eksinud Tesman tegi Laulile kiirelt veel vea, viimane realiseeris kahest vabaviskest ühe, Orissaare juhtis juba 64 : 57 ning seega vormistas tiitlikaitsja endale 65 : 60 võidu.

“Raske mäng oli,” tunnistas Orissaare treener Mati Rüütel, lisades, et Tesmani mehed olid võrreldes eelmiste mängudega mitmeid muudatusi teinud ja lõid sellega mängurütmi segamini.

“Eeldasin juba mängu algul väga tasavägist heitlust,” rääkis Tesmani treener Riivo Allik. “Meie kohtumistes on alati nii, et üks meist kukub mingil hetkel ära, täna olime selleks meie.”

“Minu peale ei olnud liikumist mängitud,” lausus Aivo Laul. “Aga kõigil on lubatud visata, kui koht on, ja rünnakuaeg hakkas ka otsa lõppema. Tuli visata, õnneks läks pall sisse.”

Tesmani mängu hoidis üleval hästi kolmestega tabanud mängujuht Sander Mets, kes leidis, et kohtumine oli igati tasavägine ja pingeline lõpuni ning publikul igav kindlasti ei olnud.

“Hoolimata kaotusest on emotsioon hea. Oleks hea meelega Raigot (Sooär) rohkem platsil näinud,” lausus kaheksa kolmest tabanud ja 24 punkti visanud mängujuht.

Mängu vaid üheks poolajaks

Finaali korduskohtumise ja kuldmedalite saatus otsustati teise poolaja alguses. Orissaare tegi Raul Koppeli, Markus Metsala ja Aivo Laulu korvidest 8 : 0 vahespurdi ja asus juhtima 42 : 23. Tesman jõudis esimese korvini alles neljaminutilise mängu järel, kui Kristjan Leedo viskas seisuks 25 : 42. Sissemängitud edu tiitlikaitsja enam käest ei andnud ja võitis 73 : 50.

“Meie eesmärk oli neid kohe suruda ja kõrge tempo peale,” rääkis Mati Rüütel. “Tesmanil andis tunda Egert Väinaste puudumine. Teadsime, et peame neid suruma, ja meil oli täna rotatsioonis ka Märt Riim juures ning saime tegutseda veelgi agressiivsemalt. Lootsime nad lõpuks ikkagi ära väsitada ja mängu teises pooles pidi see hakkama mõjuma.”

Riivo Allik tunnistas, et seekord Orissaare agressiivsele tegutsemisele vasturohtu ei leitud. “Ei aidanud ka erinevad kaitseformatsioonid,” tõdes ta. “Nad olid kogu aeg meist sammu võrra ees. Aga meeldis see, et meie mehed võitlesid ja suurde auku ikkagi ei kukkunud.”

“Orissaare oli meeskondlikult kogu kaitsega ülitubli,” avaldas Tesmani keskmängija Raigo Sooär vastasele tunnustust, lisades, et see oli ka mängu võti. “Mind töötlesid väga hästi Gert (Kaldmäe) ja Aivo (Laul) ning pean tunnistama, et esiliigas mängides ei kohta tihti sellist kaitset. Kindlasti püüdsin ma anda endast niipalju, kui pigistada andis, aga ega pole mõtet millegi taha pugeda. Orissaare oli väga tubli igatpidi ja võitu väärt.”

Mati Rüütel tõdes, et Raigo Sooäre kinnivõtmine korvi all on alati raske, sest ta teeb endale ruumi ja viskab korvi alt ka hästi ära. “Peame teda mitmekesi katma ja olen ikkagi tema neutraliseerimisega rahul,” lausus ta. “Mängupildiga olen ka rahul, sest saime tempot tõsta, see andis meile kergeid korve ja vabu viskekohti.”

Raigo Sooär lisas, et Orissaare alistamiseks jäi puudu füüsilisest vastupidavusest, kokkumängust ja kindlasti õnnest. “Heal päeval ja täismeeskonnaga mängides oleks tulemus võinud olla hoopis teine,” arvas keskmängija.

Korvpallimeistrivõistluste esimeses pronksikohtumises oli BC Käsa juhtiv pool enamiku mänguajast, kuid viimasel veerandil mehed väsisid ja Saare Erek sai kahe võiduni mängitavas seerias 74 : 69 paremuse. Kuna BC Käsa sai Saare Erekilt teises kohtumises 76 : 71 revanši, siis otsustab medalite saatuse kolmas kohtumine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 187 korda, sh täna 1)