Liblikute kolmas põlvkond omandas vanaisa spaaäri (6)

UUED OMANIKUD: Laura Sohvie ja Oskar on kolmas põlvkond Liblikute suguvõsast, kes Saaremaa spaamaastiku pioneeriks olnud firma juhtimisega tegelema hakkab. MAANUS MASING

UUED OMANIKUD: Laura Sohvie ja Oskar on kolmas põlvkond Liblikute suguvõsast, kes Saaremaa spaamaastiku pioneeriks olnud firma juhtimisega tegelema hakkab.
MAANUS MASING

Eelmisel nädalal said hiljaaegu lahkunud Ago Libliku lapsed Laura Sohvie (25) ja Oskar (18) sajaprotsendiliselt enda omandusse AS-i Kuressaare Sanatoorium aktsiad. Viimane osa osteti välja onu Tullio Libliku käest.

Aktsiaseltsi nõukogu esimehe Laura Sohvie Libliku sõnul on ettevõtet ootamas uus tegevusplaan ja uued inimesed. Nii naaseb juhatuse esimehena Toivo Ast, kes samas ametis töötas aastatel 2004–2008. Tema abikaasa Anne Ast hakkab juhtima spaateenuste poolt.

Astidega pidas läbirääkimisi juba Ago Liblik. “Sattusin ootamatult praegusesse olukorda ja viisin läbirääkimised lõpuni,” selgitab Laura Sohvie Liblik.

Toivo Ast ütles Saarte Häälele, et kuigi töötas vahepealsetel aastatel spaadega mitteseotud valdkonnas, on ta end ikkagi ka selle teemaga kursis hoidnud. Anne Ast töötas viimati Laulasmaa Spaa juhina. Nemad on osa meeskonnast kellega Liblik spaasid juhtima hakkab.

“Töötame välja uue lähenemise spaapoolele,” ütleb Laura Sohvie Liblik. Tema sõnul on klientide vanus ja vajadused aastatega muutunud.

“Eesmärk on mõlemad majad töös hoida ja pakkuda kvaliteetset teenust ka kohalikule inimesele,” räägib Liblik. “Suures plaanis jääme me ikkagi edasi tegelema traditsiooniliste spaateenustega ja meile jääb tööle ka meditsiiniline personal, et tagada teenuse kõrge tase,” räägib Liblik, viidates, et vana ja uus püütakse ühildada.

Sanatooriumis jätkab tööd ka tuntuim Saaremaa mudaravitohter Helvi Koppel. Praegu käivad otsingud ka suviste hooajatöötajate leidmiseks.

Samuti on plaanis alustada hotellides uuendustöödega. Korraga kahe hotelli uuendamist ette ei võeta, kuid tasahilju hakatakse otsast pihta.

Laura Sohvie Liblik märgib, et kindlasti ei sõltu ettevõtmise edukus vaid nende ponnistustest. Oma osa mängib ka aina halvenev transpordiühendus mandriga. Viimaseks piisaks on seiskunud lennuliiklus. “Ootame samme linna- ja maavalitsuselt, mida nemad ette võtavad, et klientidel ei oleks aina keerulisem meieni jõuda,” ütleb Laura Sohvie Liblik.

Palju on spekuleeritud ka selle üle, et üks või teine spaa pannakse müüki. Laura Sohvie Liblik lausub, et eks seda näita aeg. “Koostöös uue juhtkonnaga selgub, kuidas on otstarbekas toimida,” ütleb ta ja lisab, et kindlasti ei hoia tema kümne küünega kõigest kinni vaid põhimõtte pärast.


Perefirma jätkajad

Liblikute kolmanda põlvkonna tulek ettevõtte juurde oli ootamatu. Teadupoolest suri jaanuaris ootamatult aktsiaseltsi senine suuromanik Ago Liblik, kes oli pärinud firma oma isalt Prits Liblikult. Spaafirma rajaja lahkus 2012. aastal.

Laura Sohvie Liblikule kuulub 75% AS-i omanikfirma Nouse Invest OÜ osalusest ja tema vend Oskarile 25%. Kuigi enamusosalus oli neil kahepeale juba enne, otsustati siiski omandada ka Tullio Liblikule kuuluvale ettevõttele Sauga Majad kuulunud 49% osalus. “Ta (Tullio Liblik – toim) ei soovinud ettevõttes osaleda, miks siis mitte osta,” märkis Laura Sohvie eelmisel nädalal toimunud tehingu kohta.

Laura Sohvie Liblik hakkab nõukogu esimehena aktsiaseltsi töös ka igapäevaselt osalema. “Tahan ikka asjaga süvitsi tegeleda,” kinnitas Liblik.

Laura Sohvie Libliku jaoks ei ole sellel erialal töötamine uus asi. Turismialase kõrgharidusega naine on varem töötanud isa Ago juures Tehumardi puhkekeskuses, Kuressaare Sanatooriumis ja viimati Johan Spa hotellis.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 7 075 korda, sh täna 1)