Venemaa kommunistid: Stalini lapselaps häbistab perekonda

RASKE USKUDA: Lääne ajakirjanike sõnul on paljudel inimestel raske uskuda, et fotol oleva naise soontes voolab XX sajandi ühe julmema diktaatori Jossif Stalini veri. Pildil on aga tõepoolest Stalini tütretütar Olga/ Chrese Evans.  NYPOST.COM

RASKE USKUDA: Lääne ajakirjanike sõnul on paljudel inimestel raske uskuda, et fotol oleva naise soontes voolab XX sajandi ühe julmema diktaatori Jossif Stalini veri. Pildil on aga tõepoolest Stalini tütretütar Olga/ Chrese Evans.
NYPOST.COM

Diktaatori lapselaps elab USA-s Oregoni osariigis. Juba möödunud aastal pani ta Facebooki üles oma fotod, millele ajakirjandus pööras tähelepanu alles mõni aeg tagasi. Nüüd on aga selgunud, et meie idanaabri kommunistidel ajasid need fotod sõna otseses mõttes harja punaseks.

Tema vöökohal ripuvad käerauad ja mängukaru. Ta on lasknud end pildistada lühikestes pükstes ja katkiste sukkadega, käes mängurelv ja vööl kaks püstolit. Nende fotode järgi võib teda pidada kas ehtsaks punkariks, kes üritab sotsiaalvõrgustikes kuulsust saavutada, ekstsentriliseks näitlejannaks või siis lihtsalt ameeriklaseks, kes on lääneliku dekadentsi musternäide.

Jutt käib Chrese Evansist, Jossif Stalini tütretütrest, kes möödunud aastal pani Facebooki üles veidrad fotod, mis alles nüüd endale tähelepanu tõmbasid ja paljudes, eelkõige aga kommunistlikke vaateid pooldavates venelastes tõelise pahameeletormi esile kutsusid.

Kuidas siis nii? Tema vanaisa purustas fašismi ja muutis Nõukogude Liidu võimsaks industriaalriigiks. Tõsi, samas jättis ta endast maha õudustäratava pärandi – repressioonide ja näljahädade tõttu hukkusid tema võimu ajal kümned miljonid inimesed.

Elab tagasihoidlikult

Suure tõenäosusega võib aga oletada, et Vene kommunistide raev ei lähe kellelegi korda. Seda vähemalt Ameerika läänerannikul asuva Oregoni osariigi suurima keskuse Portlandi mitte just eriti jõukas eeslinnas, kus Evans praegu elab. Viimastel aastatel on ta pidanud kodutarvete ja antiigipoodi ning on tüütute ajakirjanike ettepanekutele intervjuusid anda vastanud korduvalt eitavalt.

Tõsi, üsna pea pärast ema surma 2011. aasta sügisel Chrese Evans siiski nõustus kohtuma ajakirja Paris Match korrespondendiga. Ja selles intervjuus nimetas ta oma vanaisa tõeliseks monstrumiks ja elajaks.

Briti tabloid The Daily Mail kirjutas mõni nädal tagasi, et paljud inimesed on küsinud, kas pildil oleva naise soontes voolab tõepoolest Stalini veri. Et tegu on sellesama isikuga, kes alles viis aastat tagasi mattis oma ema, Stalini tütre Svetlana Allilujeva, seda kinnitavat fotol oleva naise vasakul küünarvarrel ilutsev tätoveering. Seda on ka varem nähtud.

Pikemalt loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 437 korda, sh täna 1)