Saarlased võivad Hiiumaa paigast tõmmata (3)

Mainegrupp OÜ on tulnud välja mõttega korraldada Sõru ja Soela sadama vahel hiidlaste ja saarlaste köievedu. See on üks merekultuuriaasta konkursile laekunud 120 ideest. Ideekonkursi žürii hinnangul on hea mõte lõplikult välja selgitada, kumb saar on võimalik paigast ära tõmmata, ja toetab katset 1500 euroga.

“Mis sellele projektile sisu annab, on see, et sellega tõmmatakse tähelepanu ka mereohutusele, mereteadlikkusele ja seda sellele regioonile väga atraktiivses ja meelelahutuslikuks vormis,” kiitis merekultuuriaasta projektijuht Karen Jagodin Kadi raadio “Keskpäeva” saates.

Ideede rohkuse tõttu otsustati senist 15 000 euro suurust toetusfondi suurendada 20 000 euroni ning toetada 20 merekultuuri hoidvat ja edasiviivat ideed. Toetust jagub mitmele Saare maakonnaga seotud projektile.  MTÜ Ruhnu Kultuuriait sai 500 eurot toetust Ruhnu mereajaloo püsinäituse tarbeks. 1075 eurot otsustati anda Orissaare avatud noortekeskusele, mille projekt “Juuli – merekuuks Orissaares” näeb ette noortele mõeldud mereteemalise suvelaagri korraldamist Illiku laiul. Plaanis on mitme päeva jooksul tutvuda looduskeskkonna, mereohutuse, traditsiooniliste oskuste ja meretoitudega merekultuuri vaatenurgast.

Runbjarni ideed taastada suveks ajalooline laevaliin ning korraldada laevasõite Tallinn–Haapsalu–Kuressaare ja Tallinn–Vergi–Toila liinil toetati 1500 euroga.

MTÜ Barco Blanco idee luua Väinamere merekaardil baseeruv lauamäng meresõidu ja navigatsiooni algtõdede tutvustamiseks sai toetust 800 eurot.

Piia Tamsalu

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 292 korda, sh täna 1)